Kavárna POTMĚ nabídne nevídané představení

Autobusová Kavárna POTMĚ zastaví v Hradci Králové

Autobusová Kavárna POTMĚ zastaví v Hradci Králové

Světluščí Kavárna POTMĚ přijede na divadelní festival Open Air Program do Hradce Králové. Zatemnělý kavárenský autobus, ve kterém obsluhují nevidomí kavárníci, najdete 28.–29. června na Velkém náměstí. Návštěvou kavárny podpoříte prostřednictvím Světlušky děti i dospělé s těžkým zrakovým postižením.

„Dveře černého autobusu se pomalu otevírají a dovnitř vstupují opatrně lidé žijící na světle, naštěstí tu na ně čekají nevidomí kavárenští hrdinové, kteří se o ně v absolutní tmě skvěle postarají. Takový je scénář černočerného představení Kavárny POTMĚ. Přijďte si v něm určitě zahrát, je plné humoru, který je jak jinak než černý,“ zve do netradiční kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárna POTMĚ organizuje.  

Vstupenka na černočerné představení v Kavárně POTMĚ stojí 140 Kč, v ceně je zahrnut jeden nápoj, hrneček se světluščím logem a světluščí magnet na památku. Výtěžek z projektu Kavárna POTMĚ putuje do sbírky Světluška, aby dál podporoval nevidomé a lidi s těžkým zrakovým handicapem na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit. 

Hry pro všechny smysly
Na každém kavárenském stole jsou pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Před světluščím autobusem čeká na vyzkoušení zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.  

Kavárna POTMĚ v Hradci Králové
Autobusová Kavárna POTMĚ parkuje na Velkém náměstí 28.–29. června. Otevírací doba je od 10.00–20.00 hodin, s přestávkou mezi 13.00–13.30. Vstup bez rezervace. Podrobnosti o projektu Kavárna POTMĚ na www.svetluska.net

Kdo by návštěvu kavárny nestihl, může Světlušku podpořit odesláním jednorázové dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA 30 na číslo 87 777. Pro dlouhodobou podporu odešlete SMS ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 30 a částka 30 Kč vám bude dobu automaticky odečítána každý měsíc (více informací naleznete na www.darcovskasms.cz). Po celý rok můžete také přispět na sbírkové konto 99999 99999/0100. Děkujeme, že společně s námi pomáháte nevidomým! 

Kontakt: Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net 

Poděkování partnerům
 

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi. 

Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskly společnosti SVS, COPY GENERAL a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od ČESKÉHO PORCELÁNU. Na pohonné hmoty přispěla společnost ČEPRO. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • Doběhnete si odpočinout do Kavárny POTMĚ

  Po květnovém nočním běhu se Světluška vrací do Jihlavy s Kavárnou POTMĚ. Zatemnělý kavárenský autobus, ve kterém obsluhují nevidomí kavárníci, zaparkuje 4.–5. července na Masarykově náměstí. Návštěvou kavárny podpoříte...

   
 • Oslavte konec června dokonalou černí v Kavárně POTMĚ

  Autobusová Kavárna POTMĚ, ve které vás v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pondělí 30. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím sbírky Světlušky děti...

   
 • Oslavte konec června dokonalou černí v Kavárně POTMĚ

  Autobusová Kavárna POTMĚ, ve které vás v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pondělí 30. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím sbírky Světlušky děti...

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace