Kavárna POTMĚ s nevidomými kavárníky vyrazila na tour republikou

Kávu od nevidomých kavárníků si vychutnal i Petr Vondráček - Foto: Dita Jůnová

Kávu od nevidomých kavárníků si vychutnal i Petr VondráčekFoto: Dita Jůnová

Mobilní Kavárna POTMĚ, ve které obsluhují nevidomí kavárníci na palubě zatemněného autobusu, zaparkovala na náměstí Míru v Praze. Jednu z prvních káv si vychutnal Petr Vondráček. Kavárna se zdrží v Praze do 17. května a pak se vydá na cestu po regionech.

„Kavárna POTMĚ putuje po Česku již šestým rokem, za tu dobu nevidomí kavárníci obsloužili přes dvacet tisíc hostů. Připojte se k nim také a navštivte na chvíli svět absolutní tmy. Přispějete tím Světlušce a podpoříte lidi s těžkým zrakovým handicapem na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit, říká Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který projekt Kavárny POTMĚ pořádá.

Za nevšední zážitek a nápoj zaplatíte v Kavárně POTMĚ 140 Kč. V ceně je zahrnut i hrneček se světluščím logem a magnet se světluščím motivem na památku. Na každém stole v Kavárně POTMĚ jsou také pastelky a papír, a tak si mohou malí i velcí návštěvníci něco namalovat. Jak se jim to povedlo, zjistí až zpátky na světle před autobusem, kde čeká na vyzkoušení zvukové a hmatové pexeso, labyrint pro chůzi s bílou holí, nebo člověče nezlob se v úpravě pro nevidomé.  

Kavárna POTMĚ stojí na náměstí Míru v Praze až do 17. května. Otevírací doba je v úterý od 10.00 do 20.00 a ve středu od 10.00 do 19.00. Výtěžek z projektu putuje na sbírkový projekt Světluška. Z něj bylo jen za rok 2016 rozděleno více než 17 milionů korun na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením. 

Kavárnu POTMĚ na cestě letos můžete potkat:  

15.–17.5. PRAHA / náměstí Míru
26.–28.5. ZLÍN / náměstí Míru
28.–29.6. HRADEC KRÁLOVÉ / Velké náměstí
30.6. PARDUBICE / Masarykovo náměstí
4.–5.7. JIHLAVA / Masarykovo náměstí
16.–17.8. PLZEŇ / náměstí Republiky
19.–20.8. OSEK / ul. Obránců míru
23.–25.8. BRNO / náměstí Svobody
15.–17.9. JIČÍN / Valdštejnovo náměstí
22.–24.9. OSTRAVA / před OC Nová Karolina 

Světluška zve na černočernou kávu také do Kavárny POTMĚ, která vyroste od 5. do 22. června v Praze na náměstí Republiky

Sledujte cestu kavárny na webu www.svetluska.net a facebooku Světlušky. 


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net 


Poděkování partnerům:
Kavárna POTMĚ na cestě je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost ARRIVA. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Tým Kavárny POTMĚ cestuje pohodlně v tranzitu ČSOB Leasing. Suroviny poskytla a nové profesionální kávovary zapůjčila Kavárně POTMĚ společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Osvěžující nápoje dodaly společnosti Coca Cola, Fontana a Bernard. Tiskoviny vytiskly společnosti SVS, COPY GENERAL a FELCO PRAHA. Návštěvníci se mohou těšit na hrnky od Českého porcelánu. Na pohonné hmoty přispěla společnost ČEPRO. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky.
Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, hlavnímu partnerovi Světlušky. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou podporou. Světluška děkuje za mediální partnerství České televizi a Městské části Praha 2 za poskytnutí záboru. Záštitu nad první zastávkou kavárny v roce 2017 převzala starostka Jana Černochová. 

Autor:  Barbora Mocová

Nové články v rubrice

 • Oslavte konec června dokonalou černí v Kavárně POTMĚ

  Autobusová Kavárna POTMĚ, ve které vás v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pondělí 30. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím sbírky Světlušky děti...

   
 • Oslavte konec června dokonalou černí v Kavárně POTMĚ

  Autobusová Kavárna POTMĚ, ve které vás v absolutní tmě obslouží nevidomí kavárníci, zaparkuje v pondělí 30. června na Masarykově náměstí v Pardubicích. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím sbírky Světlušky děti...

   
 • Kavárna POTMĚ nabídne nevídané představení

  Světluščí Kavárna POTMĚ přijede na divadelní festival Open Air Program do Hradce Králové. Zatemnělý kavárenský autobus, ve kterém obsluhují nevidomí kavárníci, najdete 28.–29. června na Velkém náměstí. Návštěvou kavárny...

   

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace