Vánoce rozsvítí křišťálové a korálkové ozdoby od nevidomých

Dana Batulková je patronkou projektu Křištál pro Světlušku 2017 - Foto: Michal Svoboda

Dana Batulková je patronkou projektu Křištál pro Světlušku 2017Foto: Michal Svoboda

Nevidomí tvůrci vánočních dekorací pro Světlušku rozšířili kolekci ozdob z českého křišťálu a korálkových náramků o drátovaná srdíčka s korálky nebo korálkové vánoční retro hvězdy. K dostání budou ve stánku Světlušky od 24. listopadu do 22. prosince na adventních trzích v horní polovině Václavského náměstí. Jejich zakoupením podpoříte sbírku Světluška na pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým handicapem.

„Přijďte si užít tu pravou vánoční atmosféru a oceňte prosím práci umělců se zrakovým postižením. Získáte tak hezký dárek k Vánocům a ještě pomůžete se Světluškou rozsvítit svět nevidomých,“ láká ke stánku Světlušky na Václavské Vánoce Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje. Otevřeno je každý den od pondělí do neděle vždy od 12.00 – 20.00. Cena ozdob se pohybuje v rozmezí 50 Kč až 150 Kč. 

Křišťálový strom znovu vyroste na Václavském náměstí - Foto: Igor Zacharov

Křišťálový strom znovu vyroste na Václavském náměstíFoto: Igor Zacharov

Všichni kupující dostávají k zakoupenému výrobku zdarma další, který zavěšují na konstrukci vánočního stromu v místě prodeje. Lidé s těžkým zrakovým postižením pak chodí v době konání trhů na kontrolu, kdy si hmatem ověřují, jak se jejich dílka veřejnosti líbí. Na první obhlídce se setkají s patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2017 herečkou Danou Batulkovou. 

Světluščí ozdoby naleznete také 9. a 10. prosince na zimním Dyzajn marketu na náměstí Václava Havla. 


Kontakt:
Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net 


Poděkování partnerům Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu 

Poděkování patří ČSOB, generálnímu partnerovi Světlušky a společnosti HERBADENT, která je hlavním partnerem. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 16 lety založil a je jeho velkou oporou. 

Projekt Křišťál pro Světlušku by nemohl vzniknout bez usilovného zapojení Pobytového rehabilitačního a rekvalifikačního střediska pro nevidomé Dědina o.p.s., jehož nevidomí klienti ozdoby a šperky vyrábí v rámci dílny drátování a Nadaci Preciosa, která věnovala zdarma skleněné komponenty.  

Světluška děkuje za možnost prodávat vánoční křišťály Sdružení Nového Města pražského a Dyzajn marketu. Projekt dále podpořily ČSOB Leasing, Kralupol, Osram, Czech Tourism, Prague City Tourism. 

Autor:  Barbora Mocová

O Světlušce | Komu svítíme | Jak přispět | Press | Fotogalerie
Kariéra | Kontakt | Dárky | Nadační fond | Starý web
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace