11. května  2011 v 09:58  rubrika: Fotogalerie

Exkurze pro studenty do budovy Rádia Svobodná Evropa

Zleva: M. Vrtělová, V. Vávra, J. Lažová, Z. Foglarová, J. Nedomová a J. Hokůvová - Foto: Zbyněk Pecák

Zleva: M. Vrtělová, V. Vávra, J. Lažová, Z. Foglarová, J. Nedomová a J. HokůvováFoto: Zbyněk Pecák

V pátek 6. května zamířila skupinka studentů – výherců literární soutěže „Svoboda slova – včera a dnes“ do budovy Rádia Svobodná Evropa na pražském Hagiboru.

Všichni byli překvapeni z přísných bezpečnostních nařízení, která v budově panují. Divili se ale jen do chvíle, kdy jim paní Jana Hokůvová začala vyprávět nejdůležitější chvíle z historie RFE/RL. Budova všechny zaujala velkolepým moderním pojetím otevřeného prostoru. Všichni na sebe vidí, mohou se bez problému dorozumívat, ale navzájem si nevadí. Akustika budovy je vyřešena natolik dobře, že z jednoho oddělení do druhého téměř není nic slyšet. 

Výklad byl velmi poutavý. Studenti se dozvěděli o skromných začátcích rozhlasového vysílání této stanice i o její současné podobě. Prohlédli si studia i kanceláře a navštívili i odpočinkové prostory bufetu a vyhlídkové terasy na střeše. 

Všem se prohlídka velmi líbila, jak vyplývá i z přiložených dopisů, které na adresu Českého rozhlasu po skončení akce přišly: 

Autor:  Zuzana Foglarová
 

Nové články v rubrice

 • 28. července  2011 v 09:58     Video  rubrika: Fotogalerie

  Ohlédnutí za oslavami projektu Svobodně!

  Projekt Svobodně! oficiálně odstartoval 3. března tiskovou konferencí v budově Českého rozhlasu za účasti 1. místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, prozatímního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana, děkana Filozofické...

   
 • 9. května  2011 v 17:04     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Slavnostní koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu

  Oslavy 60. výročí zahájení českého vysílání Rádia Svobodná Evropa vyvrcholily slavnostním koncertem Symfonického orchestru Českého rozhlasu ve čtvrtek 5. května ve Valdštejnské zahradě.

   
 • 9. května  2011 v 16:43     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Vernisáž výstavy Svobodně!

  Výstava „Svobodně!“ byla zahájena 5. května 2011 v pražské Valdštejnské zahradě, za účasti osobností českého politického, kulturního a společenského života.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas