1. března  2011 v 16:52  rubrika: Fotogalerie

Odstartoval projekt Svobodně!

Zleva: René Zavoral, Přemysl Sobotka a Peter Duhan - Foto: Martin Kutil

Zleva: René Zavoral, Přemysl Sobotka a Peter DuhanFoto: Martin Kutil

Tiskovou konferencí za účasti 1. místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, prozatímního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana, děkana Filozofické fakulty UK Michala Stehlíka, ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Daniela Hermana a výkonného programového ředitele RFE/RL Johna O'Sullivana byl v budově Českého rozhlasu oficiálně odstartován projekt Svobodně!

V úvodním proslovu zdůraznil Peter Duhan odvahu nejen exilových novinářů, ale i mnoha bezejmenných hrdinů, bez jejichž pomoci by vysílání Svobodné Evropy nemohlo fungovat. Podle John O'Sullivana doplňovala Svobodná Evropa vysílání Československého rozhlasu o informace, které v komunistickém Československu nemohly zaznít. 

Přítomní detailně představili jednotlivé fáze oslav šedesátiletého výročí československého vysílání Svobodné Evropy - studentskou soutěž, odbornou konferenci, mši za zesnulé pracovníky RFE, odbornou publikaci, výstavu, slavnostní koncert i jednotlivé pořady takřka všech stanic Českého rozhlasu. 

Děkan Stehlík se za Filozofickou fakultu zavázal k udržení odstupu a kritickému pohledu, který je podle něj při zkoumání historie nezbytný. Několikrát také zaznělo, že celý projekt Svobodně je sice rozsáhlý, ale rozhodně ne přehnaný, každá z akcí nabízí vlastní pohled na historii RFE, stejně tak si i stanice Českého rozhlasu vybraly různá témata, kterým se budou ve svém vysílání věnovat. 

Autor:  René Zavoral
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas