Vaše příběhy

Poslouchali jste v mládí Rádio Svobodná Evropa? Hledali jste na jeho vlnách objektivní informace, které Vám v servisu tehdejších československých médií chyběly?

Vzpomínám si na běhání po bytě s nataženou anténou, hledání místa, kde by tento kovový prut konečně chytil alespoň trochu nerušený signál, na pískání a kvílení z reproduktorů, jež sílilo vždy ve chvíli, kdy byly informace nejzajímavější. Následovaly ranní debaty na školním dvoře o tom, co kdo z nás vlastně slyšel, a hlavně jak tomu porozuměl. 

Věřím, že takových nás bylo mnoho. Zkuste zavzpomínat, jak jste se báli, že někdo tento nelegální poslech prozradí, jak jste sledovali domovního důvěrníka plížícího se v měkkých bačkorách po chodbách Vašeho činžáku a naslouchajícího za dveřmi, aby mohl splnit svou „stranickou povinnost“ a nahlásit jména neposlušných. Které takto získané informace Vám pomohly, které Vás potěšily? Podařilo se Vám díky nim vypátrat přátele či příbuzné, kteří byli nuceni emigrovat? Navázali jste s nimi spojení? 

Pokud máte nějaký zajímavý zážitek nebo příběh, jež se k poslechu Svobodné Evropy váže, napište nám a podělte se o své vzpomínky s ostatními posluchači. 

Texty zasílejte na adresu: Český rozhlas, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2. Obálku označte nápisem „Příběh Svobodně!“; text je možné zaslat i elektronicky na adresu svobodne@rozhlas.cz s heslem „Příběh Svobodně!“. 

   První  |  Předchozí
Stránka 7  z celkem  8
Další  |  Poslední

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas