Cesta na Slovensko

Cestování autem - Foto: Honza Ptáček

Cestování autemFoto: Honza Ptáček

Když jedeme na Slovensko, tak jsme trošku nervózní. A když jsme hodně nervózní, tak přijedeme o jeden nebo dva dni později. A když jedeme, tak někdy si zapomeneme dát kinedryl, tak si ho musíme dát v autě. A pak vyjedem.

Máme vždy u sebe batohy, abychom si mohli brát věci. Když jedeme, tak si chvíli čteme, ale pak nás to omrzí. Tak si pouštíme písničky. Potom, když jedeme dlouho, tak se ségra poblinká a musíme zastavit. Potom je to už dobrý, pokud se nepoblinká znova. Pak si dáme přestávku na svačinu. A potom usnem. A když se probudíme, tak už jsme tam. 

Autor:  Valerie, 9 let
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Dismančata píšou

  Členové Dismanova rozhlasového dětského souboru napsali vlastní texty na téma cestování. Přečti si, co na cestách zažili, pobav se, zasměj se a inspiruj se.

   
 • Můj nejhezčí výlet s dědou

  Domluvili jsme se s dědou, že se vydáme na vrchol Lysé hory, která je vysoká 1324 metrů nad mořem. Dědovi bylo tehdy 81 let. Vycházeli jsme z krásné vesničky s ještě hezčím jménem Malenovice.

   
 • Do školy přes kanál

  Jednoho pondělí jsem se vypravil na cestu do školy, ale nevšimnul jsem si kanálu, spadl jsem do něj a zjistil jsem, že se nemůžu dostat ven. V kanálu byla černočerná tma, takže mi chvíli trvalo, než jsem se rozkouk...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas