Noční hra

Lesní cesta - Foto: Jiří Heller

Lesní cestaFoto: Jiří Heller

Na táboře blízko u řeky Trnávky a města Červená Řečice jsme měli velkou noční hru. Naši družinku vzbudili ve 22:30. Odvedli nás na rozcestí, kde nám vedoucí zavázali oči, posadili nás do auta a přikryli dekou. Odvezli nás asi 15 km od tábora, kde nám rozvázali oči a odjeli.

Na silnici ležel papír kde stálo, že se máme co nejdříve dostat do tábora. Vysadili nás na rozcestí a my šli doleva (což bylo samozřejmě špatně) a došli jsme do vesnice jménem Košetice. Našli jsme turistickou značku: Červená Řečice 10 km. Bylo to na podle úsudků celé družinky hodně daleko, ale měli jsme aspoň směr. 

Ušli jsme asi 2 km zpět na místo, kde nás vysadili. Pokračovali jsme dále v tom samém směru a po chvíli jsme narazili na ceduli Želiv (což je také město velmi blízko od tábora) 8 km, což nám celkem srazilo náladu, ale alespoň jsme měli cíl. Do Želiva jsme dorazili asi v jednu hodinu ráno, z Želiva jsme šli zkratkou přes les asi 2 km do tábora. Asi v půl druhé jsme šťastně došli do tábora, kde nás čekal teplý čaj a chleba s pomazánkou. Potom jsme šli spát. 

Autor:  Matěj, 11 let
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Dismančata píšou

  Členové Dismanova rozhlasového dětského souboru napsali vlastní texty na téma cestování. Přečti si, co na cestách zažili, pobav se, zasměj se a inspiruj se.

   
 • Můj nejhezčí výlet s dědou

  Domluvili jsme se s dědou, že se vydáme na vrchol Lysé hory, která je vysoká 1324 metrů nad mořem. Dědovi bylo tehdy 81 let. Vycházeli jsme z krásné vesničky s ještě hezčím jménem Malenovice.

   
 • Do školy přes kanál

  Jednoho pondělí jsem se vypravil na cestu do školy, ale nevšimnul jsem si kanálu, spadl jsem do něj a zjistil jsem, že se nemůžu dostat ven. V kanálu byla černočerná tma, takže mi chvíli trvalo, než jsem se rozkouk...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas