Vysněná dovolená

moře a pláž - Foto: Martin Dorazín

moře a plážFoto: Martin Dorazín

Já cestuji ráda. Je fajn, když člověk pozná další kus světa a přitom zbaští, třeba v Prachovských skalách, maminčinu skvělou medovou svačinku.

Nikdy jsem ale nebyla v Egyptě a v New Yorku, ve Vídni a v Berlíně. A víte, co mě mrzí nejvíc? Že jsem nebyla ani u moře. Nikdy. Viděla jsem spoustu obrázků moří a pláží a v televizi dokonce i detektivku, co se odehrávala u moře. Stejně vím, že ho jednou uvidím na vlastní oči. Tím pádem vám klidně můžu říct o své vysněné dovolené. 

Budu bydlet v pětihvězdičkovém hotelu na Kanárských ostrovech. Budu spát v hedvábné posteli s televizí skoro až u obličeje. Ta dovolená, to bude určitě dárek k mým osmnáctým narozeninám. Vlasy budu mít dlouhé a rozevláté stejně jako moje přenádherné letní pavučinové šaty. 

Koupím si tam citrónovou zmrzlinu a biftek pro mou mourovatou kočičku Topinku. Topinka se bude dekorativně rozvalovat na měkké dečce a vylizovat mlíčko ze zlaté misky, zatímco já budu plavat v moři, hledat mušle, surfovat a zavrtávat prsty do horkého písku a potom budeme obě dvě hledat ozdobné kamínky na památku. 

Všude budou svalnatí chlapi ve stylu Bruce Willise a já s nimi budu mile koketovat. Bude svítit slunce a v moři budou vesele dovádět delfíni.... Ne, zacházím až moc do detailů. Možná se to ani nestane. Ale co, není tohle MOJE dovolená? 

Autor:  Ingrid, 10 let
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Dismančata píšou

  Členové Dismanova rozhlasového dětského souboru napsali vlastní texty na téma cestování. Přečti si, co na cestách zažili, pobav se, zasměj se a inspiruj se.

   
 • Můj nejhezčí výlet s dědou

  Domluvili jsme se s dědou, že se vydáme na vrchol Lysé hory, která je vysoká 1324 metrů nad mořem. Dědovi bylo tehdy 81 let. Vycházeli jsme z krásné vesničky s ještě hezčím jménem Malenovice.

   
 • Do školy přes kanál

  Jednoho pondělí jsem se vypravil na cestu do školy, ale nevšimnul jsem si kanálu, spadl jsem do něj a zjistil jsem, že se nemůžu dostat ven. V kanálu byla černočerná tma, takže mi chvíli trvalo, než jsem se rozkouk...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas