12. října  2010 v 13:16  rubrika: Důvěrně

Rozchod

Rozchod - Foto: stock exchange

RozchodFoto: stock exchange

Ahoj Michale, do včerejška jsem chodila s jedním klukem. Měla jsem ho strašně ráda, ale nakonec jsem se s ním rozešla.

Asi to bude znít divně, ale on strašně moc pil a kouřil a já už jsem s ním kvůli tomu prostě nechtěla být. Teď se mi po něm ale hrozně stejská. Co s tím? Lucka, 13 let 

Ahoj Lucko,
děkuju Ti za otázku. Píšeš, že ses rozešla s klukem, kterého jsi měla moc ráda, ale že třeba pil a kouřil, což Ti vadilo. 

Po tom rozchodu se Ti po něm ale moc stejská a chtěla bys vědět, co dál.
Z Tvého dotazu cítím, že máš takové pocity na jednu i na druhou stranu. Na jednu stranu jsi toho kluka měla moc ráda, asi jsi s ním zažila pěkné chvíle, na tu druhou stranu dělal nějaké věci, co Ti hodně vadily. Nakonec ses rozhodla pro rozchod a možná teď váháš, jestli jsi udělala správně.
Takové ty pocity na obě strany jsou hodně časté a my lidé je řešíme skoro každý den. Možná to znáš, že se třeba rozhoduješ, jestli dělat déle něco příjemného, nebo se jít učit, jestli si dát něco dobrého, nebo se udržet. 

S tím klukem to bylo asi hodně těžké rozhodování.
Ptáš se, co s tím, že se Ti po něm hrozně stejská. Zkusila jsi být třeba víc s kamarádkami a dělat různé věci, abys na něj tolik nemusela myslet? Možná bys po čase zjistila, že už Ti ten kluk tolik nechybí. 

Rozejít se s někým bolí a lidi si často myslí, že to bolí hlavně toho, kdo kopačky dostal. Dát kopačky někomu, na němž máme něco rádi, ale taky nám dost věcí vadí, je moc těžké. Zkus už na to tolik nemyslet a věnovat se tomu, co Tě baví. Uvidíš, co se stane. Rozchod ale nějakou dobu prostě bolí. Držím palce! Michal 

Jestli máš dotazy ohledně lásky, sexu, vztahů nebo ohledně něčeho jiného, napiš na adresu teenporadna@rozhlas.cz. Psycholog Michal Ti poradí. 

Autor:  Tereza Jelenová
 

Nové články v rubrice

 • 30. července  2012 v 09:49       rubrika: Důvěrně

  Láska versus zvědavost

  V posledním díle našeho seriálu zkusíme odpovědět na otázku, jestli a jak moc má smysl v lásce experimentovat, respektive jestli navazovat vztahy i tehdy, když jsme spíš zvědaví než zamilovaní.

   
 • 27. července  2012 v 13:25       rubrika: Důvěrně

  Jak se chovat, když potkáte kluka, který se vám líbí?

  V minulém díle jsme radili klukům, jak na holky, takže aby to bylo fér, teď je tady pár rad pro vás, holky. Pokud vás zajímá, jak se chovat při seznamování s klukem, který se vám líbí, je tento článek právě pro vás.

   
 • 26. července  2012 v 14:59       rubrika: Důvěrně

  Jak oslovit dívku, která se mi líbí?

  K létu určitě patří i jedno z nejpříjemnějších témat – láska. S láskou to nebývá jednoduché, a tak se v tomto díle budeme věnovat radám pro chlapce, ale dívky nebojte, na vás přijde řada v díle dalším.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas