26. července  2012 v 14:59  rubrika: Důvěrně

Jak oslovit dívku, která se mi líbí?

Jak pozvat dívku na rande - Foto: Stock Exchange

Jak pozvat dívku na randeFoto: Stock Exchange

K létu určitě patří i jedno z nejpříjemnějších témat – láska. S láskou to nebývá jednoduché, a tak se v tomto díle budeme věnovat radám pro chlapce, ale dívky nebojte, na vás přijde řada v díle dalším.

Možná jste si už někdy položili otázku, co dělat, když se vám líbí nějaká dívka. Jak ji oslovit? Jak ji někam pozvat? Jak moc dávat najevo svůj zájem? Otázek je určitě mnoho, tak pojďme na odpovědi. 

Takže jak oslovit dívku, která se vám líbí? 

  • Nejlepší je nejprve navázat oční kontakt. Už z toho poznáte, jestli na vás dívka reaguje a tedy můžete odhadnout, jestli má zájem se s vámi seznámit. Není to ale stoprocentní, někdy může být váš odhad špatný. Nevadí, nebojte se dívku oslovit i tak, nic za to nedáte a určitě se nic hrozného nestane.
  • Máte hned několik možností, jak dívku oslovit. Záleží hodně na situaci a kontextu. Pokud se vůbec neznáte a třeba jste se potkali na ulici, můžete si buď nějaké téma vymyslet, například se zeptat, kde je nějaká ulice nebo kde jezdí autobus. Pak už sami uvidíte, jestli je možné hovor rozvíjet, pokud ano, zkuste být kreativní, ale neptejte se dívky na příliš osobní věci nebo na to, kde bydlí apod. Mohlo by ji to vyděsit a vyvolat v ní pocit ohrožení. Nebo, a to je přímější varianta, dívku můžete pozdravit, představit se a říct, že vás třeba něčím zaujala, že jste si jí hned všimli a že byste ji rádi ještě někdy viděli.

Můžete se zkusit zeptat, jestli by neměla čas zajít třeba do cukrárny. Je jasné, že dívky bývají spíš zdrženlivé a také se bojí jít s neznámým chlapcem někam samy, takže se nenechte odradit případným odmítnutím. Zeptejte se, jestli by vám nedala e-mail nebo facebookové jméno, takové kontakty dívky dávají ochotněji, jsou pro ně bezpečnější. 

  • Pokud dívku odněkud znáte nebo máte např. společné přátele, je to o něco jednodušší, máte totiž větší výběr témat k navázání rozhovoru. Například ji můžete oslovit s tím, že jste ten a ten a jste kamarád od společného známého, můžete se zeptat, odkud ho zná ona. Pokud se znáte ze školy nebo z kroužku, můžete navázat rozhovor např. o učitelích, o aktivitách v kroužku.

  • Když se vám povede navázat rozhovor, snažte se naslouchat a projevovat zájem o to, co dívka říká. Ptejte se jí na její zájmy, na to, co má nebo nemá ráda, co ji baví. Při prvním rozhovoru raději nezacházejte moc do osobních detailů, aby se dívka nelekla a neměla strach, že máte špatné úmysly. Dobré je také vyjadřovat se co nejpozitivněji, to znamená, že lepší než si na něco stěžovat, je mluvit o tom, co máte rádi. Dejte dívce prostor, aby se vyjádřila, ale když vám řekne něco o sobě, řekněte to o sobě také. Můžete ji také pochválit, např. říct, že má hezké oblečení, že je moc milá, hezká apod., ale nepřehánějte to, působilo by to nedůvěryhodně.
  • Pokud se dohodnete na příštím setkání, snažte se být víc iniciativní než dívka, navrhujte, co a kdy podniknete, buďte to vy, kdo se dívce ozve. Dívky totiž většinou mají pocit, že by to tak mělo být a cítily by se špatně, kdyby se měly ozývat první. Samozřejmě jsou i výjimky a rozdíly v chování chlapců a dívek se trochu zmenšují, ale když budete aktivnější, určitě tím nic nezkazíte.
Autor:  Milena Nováková
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas