27. července  2012 v 13:25  rubrika: Důvěrně

Jak se chovat, když potkáte kluka, který se vám líbí?

Na kluka, který se vám líbí, se usmívejte - Foto: Stock Exchange

Na kluka, který se vám líbí, se usmívejteFoto: Stock Exchange

V minulém díle jsme radili klukům, jak na holky, takže aby to bylo fér, teď je tady pár rad pro vás, holky. Pokud vás zajímá, jak se chovat při seznamování s klukem, který se vám líbí, je tento článek právě pro vás.

  • Především je dobré nejprve navázat oční kontakt, chlapec tak uvidí, že vás zaujal. Pokud u něj vydržíte delší dobu nebo ho budete navazovat opakovaně, bude to jasný signál snad pro každého. Uvidíte také, jestli chlapec oční kontakt opětuje, tedy jestli má zájem nebo jestli uhýbá pohledem.
  • Pokud vás chlapec osloví, možná budete nervózní a budete mít obavu, že to pozná. Nebojte, chlapec je na tom nejspíš úplně stejně, většinou je to tak, že si každý z vás myslí, že ten druhý má nad vaším rozhovorem větší kontrolu, ale nebývá to tak, kontrolu totiž nemívá nikdo.
  • Dejte mu najevo zájem, ale ne „posedlost“. Povězte mu něco o sobě a zeptejte se ho na to, co vás zajímá, ale pro začátek nebuďte příliš osobní, ptejte se spíš na obecnější věci – co ho baví, kam by chtěl jít na střední školu, co dělá ve volném čase apod. Pochvalte mu jeho aktivity, dejte najevo, že vás zajímají. Hledejte společná témata, zkuste se nevyhýbat odpovědím.
  • Možná vás napadá otázka, jak je to s projevováním zájmu a přání se znovu vidět. Pokud vidíte zájem i na straně chlapce, nebojte se dát mu najevo, že se vám také líbí. Dělejte to ale s mírou, nic se nemá přehánět. Stačí, když vyjádříte souhlas s dalším setkáním a třeba řeknete, že jste ho rády poznaly. Pokud sám nenavrhne další setkání, možná má strach z odmítnutí. Každý člověk je jiný a někteří chlapci si tolik nevěří, a tak raději nechávají iniciativu na straně dívky. Je v pořádku, když se v takovém případě zeptáte třeba takto: „Co kdybychom se ještě někdy potkali/viděli?“. Pokud to odmítne nebo se nevyjádří jasně, nevadí, možná je v tom nějaká komplikace, možná si není jistý, možná jeho zájem není opravdový. V takovém případě už dál nic nenavrhujte a nechte věcem volný průběh, třeba mu to dojde později.
  • Pokud jste si vyměnili kontakty, zkuste být trpělivé a vyčkejte, jestli se vám chlapec ozve. Mezi kluky se totiž říká, že by neměli projevovat zájem až moc a měli by se ozvat až po pár dnech, takže co když se ten váš touto radou řídí? Pokud by se ale neozval delší dobu, třeba týden a víc, nebojte se mu napsat a navrhnout mu nějaké setkání. Najděte si třeba nějaký film nebo výstavu a stručně ho pozvěte na konkrétní akci. Uvidíte, jak to dopadne, ale rozhodně nemáte co ztratit.
  • Pamatujte na to, že neexistuje žádný univerzální postup, jak se chovat, každý člověk je jiný a jinak reaguje na různé chování. Řiďte se svými pocity a intuicí, snažte se být citlivé k situaci a k tomu, jaký chlapec je. Pokud to nevyjde, nevadí, ne s každým můžete vytvořit pár. Asi to tak mělo být a možná je dobře, že to skončilo dřív, než to začalo. Netrapte se případným odmítnutím a pocitem, že jste něco udělaly špatně nebo že nejste dost dobré. Často je za odmítnutím spíš to, že chlapec má někoho jiného, že si není dost jistý sám sebou nebo že prostě není připravený něco s někým sdílet.

Autor:  Milena Nováková
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas