23. července  2012 v 20:00  rubrika: Poznávej

S mikrofonem za projektem Prazelenina

Pěstování zeleniny uprostřed města (Projekt Prazelenina) - Foto:  Prazelenina

Pěstování zeleniny uprostřed města (Projekt Prazelenina)Foto:  Prazelenina

S mikrofonem jsme se vydaly do komunitní zahrady v pražských Holešovicích. Obyvatelé hlavního města si tady můžou vypěstovat vlastní zeleninu anebo si jen odpočinout od městského shonu s lopatkou v ruce.

Zahradu najdete na rohu ulic Komunardů a Přístavní. Za projektem stojí organizace prazelenina. Na svém webu prazelenina vyzývá všechny, kdo mají chuť, ať se přidají. A proč? Třeba proto, že plodiny, které si sami vypěstujete, vám budou víc chutnat a nezatížíte si svědomí obavou o to, z jakého prostředí pochází. Protože se nebudete muset bát škodlivých pesticidů, herbicidů nebo genetických modifikací a protože... vás to bude bavit. 

 

Obyvatelé hlavního města si můžou vypěstovat vlastní zeleninu v projektu Prazelenina

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 15:31     Audio  rubrika: Poznávej

  Co je to doping a co všechno může způsobit?

  Ve čtvrtek slavnostně začnou 30. Letní olympijské hry. Až do 12. srpna bude na 18 tisíc sportovců ve 26 disciplínách svádět souboje v hlavním městě Velké Británie Londýně.

   
 • 24. července  2012 v 11:20     Audio  rubrika: Poznávej

  Děrné štítky: Atari, Samsung, Twitter a internet

  V rubrice Děrných štítků zavzpomínáme na počátky informačních technologií, prozradíme, jak chce sociální síť Twitter přitáhnout více uživatelů, zastavíme se na Mezinárodní vesmírné stanici a také u výsledků prodejů...

   
 • 22. července  2012 v 13:00     Audio  rubrika: Poznávej

  Generace na rozcestí: Ve volném čase sportuji!

  „Inspire a generation.“ Inspirujte generaci. Tak zní motto londýnské olympiády a Velká Británie doufá, že olympiáda opravdu mládež ke sportu přitáhne. Jak jsou na tom se sportováním mladí Češi a co je k pravidelnému...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas