2. listopadu  2010 v 16:59  rubrika: Poznávej

Subkultura EMO

EMO - ilustrační foto - Foto: Fotobanka stock.xchng

EMO - ilustrační fotoFoto: Fotobanka stock.xchng

Hudební a životní styl EMO je téma, která, jak už název napovídá, vzbuzuje emoce. Někdo se vůči "emařům" vymezuje velmi negativně, pro jiné působí tahle specifická subkultura spíš úsměvně, jiní v ní našli svůj styl života.

Kde se skrývá pravda a jaký je život převážně mladých lidí, kteří vyznávají tenhle styl, přišel do dalšího Klystýru vysvětlit badatel Martin Kuška z Pražské vysoké školy psychosociálních studií. 

Pražská škola psychosociálních studií prováděla na téma EMO obsáhlý výzkum, protože řádné zmapování si EMO jako dnes celkem rozšířený fenomén určitě zaslouží. Navíc je tato subkultura stále opředena mnoha mýty a nepřesnostmi, takže je dobré, že se někdo vypravil přímo do jejího nitra a mezi její vyznavače, aby zde provedl odborný výzkum. Jak se nám svěřil Martin Kuška, v rámci terénního výzkumu si sice on a jeho kolegové někdy připadali jako ve filmu Vrať se do hrobu, ale získané informace stály za to. Jaká tedy je pravda o subkultuře EMO? 

 

Pravda o subkultuře EMO

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 15:31     Audio  rubrika: Poznávej

  Co je to doping a co všechno může způsobit?

  Ve čtvrtek slavnostně začnou 30. Letní olympijské hry. Až do 12. srpna bude na 18 tisíc sportovců ve 26 disciplínách svádět souboje v hlavním městě Velké Británie Londýně.

   
 • 24. července  2012 v 11:20     Audio  rubrika: Poznávej

  Děrné štítky: Atari, Samsung, Twitter a internet

  V rubrice Děrných štítků zavzpomínáme na počátky informačních technologií, prozradíme, jak chce sociální síť Twitter přitáhnout více uživatelů, zastavíme se na Mezinárodní vesmírné stanici a také u výsledků prodejů...

   
 • 23. července  2012 v 20:00     Audio  rubrika: Poznávej

  S mikrofonem za projektem Prazelenina

  S mikrofonem jsme se vydaly do komunitní zahrady v pražských Holešovicích. Obyvatelé hlavního města si tady můžou vypěstovat vlastní zeleninu anebo si jen odpočinout od městského shonu s lopatkou v ruce.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas