rubrika: Rozhovory

Rozhovor se zpěvačkou Terezou Kerndlovou

Tereza Kerndlová - Foto: Fero Deak

Tereza KerndlováFoto: Fero Deak

Tereza Kerndlová je úspěšná a oblíbená česká zpěvačka. Nedávno natočila titulní píseň k filmu Na vlásku, která se jmenuje Já chci jen to, co chci.

Požádali jsme ji o krátký rozhovor o pěveckých soutěžích, ale i o tom, co chystá. 

Ahoj Terezo, zúčastnila ses taky někdy nějaké pěvecké soutěže pro začínající zpěváky, jako je rozhlasová pěvecká soutěž Start? Co si o takových soutěžích myslíš? 

Ne nemám s tím zkušenosti, protože již jako malé dítě jsem stála na pódiu a pak již ve čtrnácti jsem byla ve skupině Black Milk. Myslím si, že je velice dobře, že existují takovéto soutěže pro začínající talenty, kterým mohou pomoci odstartovat jejich kariéru. 

Tereza Kerndlová - Foto: Fero Deak

Tereza KerndlováFoto: Fero Deak

V roce 2008 jsi soutěžila za Českou republiku v soutěži Eurovision Song Contest. Baví tě soutěžení, nebo je to pro tebe spíš stres? 

Musím se přiznat, že soutěžení mě moc nebaví, protože nejsem soutěživý typ. Ale je pravdou, že tato soutěž mi dala velkou zkušenost a poučila mě do budoucna v rámci mé kariéry. 

Co bys doporučila začínajícím zpěvákům, kteří se chtějí prosadit? 

Jak jsem řekla, dnešní doba nabízí všem talentům možnost zviditelnění například ve vaší soutěži, ale je strašně důležité si uvědomit, a to hned na začátku, že když náhodou uspějí, ještě to neznamená, že vyhráli. Měli by na sobě tvrdě dřít, být skromní a jít si za svým snem. Také je důležité narazit na ty správné lidi, kteří jim budou v jejich kariéře pomáhat. 

Jaké vlastnosti by měl mít člověk, který se chce stát zpěvákem nebo zpěvačkou? 

Nejde o vlastnost, ale o předpoklad, jako je bezesporu určitý talent nebo charizma. Také by měl vědět, jaký žánr chce dělat a ve kterém by mohl uspět. 

Na čem aktuálně pracuješ a co pro své fanoušky chystáš? 

Momentálně pracuji na čtvrtém sólovém albu, které vyjde hned po prázdninách, začátkem září. Deska bude celá v češtině a bude plná melodických písní. Texty budou převážně zaměřeny na ženy a budou o našich problémech a pocitech. 

Děkujeme ti za rozhovor a přejeme ti hodně krásných písniček a hodně štěstí! 

Autor:  Tereza Jelenová
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas