10. července  2012 v 16:00  rubrika: Slušně a fér

Jak si najít na táboře kamarády a jak vyjít s vedoucími?

Tábor - Foto: Stock Exchange

TáborFoto: Stock Exchange

II. díl seriálu psycholožky Mileny o táborech.

Ve druhém díle seriálu o prázdninových táborech navážeme na díl první, ve kterém jsme si řekli, jaké jsou nejčastější důvody, proč se klukům a holkám nechce na tábor, a jak je řešit. Zbývá nám podívat se na problémy ve vztahu s vedoucími a na to, jak se seznámit, zapadnout do kolektivu a najít si kamarády. 

Pokud máte problém s vedoucími, možnosti řešení záleží hodně na tom, jestli jde o váš obecný problém ve vztahu k autoritám, nebo jen o vztah s konkrétním člověkem. Na konfliktní vztahy k autoritám se podíváme jindy, v tomto díle se zaměříme na případ, kdy vám nesedne některý z táborových vedoucích. Možná je vám něčím nesympatický, možná vám jen někoho nesympatického připomíná. Zkuste ale prvotní negativní emoce překonat a všímejte si, jak se vedoucí chová a čím konkrétně vás štve, možná v tom objevíte i jiné emoce než vztek. 

Naštěstí nemusíte s každým hned kamarádit, ale je ve vašem zájmu alespoň minimalizovat konflikty a nepříjemnou atmosféru. Jde o to, že kromě toho, co vás štve, může mít vedoucí třeba něco, co vás zajímá, a může vás například něco nového naučit. Chce to překonat předsudky a hledat ty dobré věci. Pokud to nejde, máte možnost si s vedoucím promluvit, říct, co vás štve, a vyčistit tak vzduch. To chce ale velkou odvahu. 

V krajním případě, například když je na vás vedoucí vyloženě zasedlý a škodí vám, můžete požádat o pomoc jiného dospělého, kterému se pokusíte co nejvěrohodněji situaci vysvětlit. Není dobré vedoucího pomlouvat, spíš se snažte vyjádřit svou lítost nad tím, že společně nevycházíte, a požádat o radu nebo pomoc. 

Jak zapadnout do kolektivu a najít si kamarády? 

Pokud přicházíte do kolektivu noví, není to lehké. Snazší je navazovat kontakt postupně s jednotlivými lidmi, kteří vám jsou sympatičtí, a s jejich pomocí se pak zapojovat. Při seznamování se a navazování vztahů se snažte o druhé zajímat, ptejte se jich na jejich záliby, názory, zážitky apod. Hledejte společné téma a na to pak navažte tím, že řeknete něco o sobě. Je dobré myslet na vyváženost toho, co víte o druhých a co oni o vás. 

Možná, že máte pocit, že jste jiní a mezi ostatní moc nezapadáte. Ale nevadí, pokud se na svou jinakost budete dívat jako na přednost, může být pro druhé velmi zajímavá a inspirativní. Důležité je nechovat se nadřazeně, nepohrdat druhými a dávat najevo, že máte zájem být s nimi v kontaktu. Když se budete stranit a budete příliš tiší, druzí mohou získat pocit, že nemáte chuť se s nimi přátelit. 

Když se vám podaří navázat kontakt s několika jednotlivci, je už mnohem snazší zapojit se s jejich pomocí do kolektivu. Jednak se cítíte jistěji, za druhé vám váš nový kamarád ostatní může představit a zjednodušit vám tak začátek rozhovoru. Budete-li otevření a motivovaní k překonání počátečních bariér a odlišností, je velmi pravděpodobné, že se mezi ostatní dobře zapojíte. A nezapomeňte, nemusíte si sednout se všemi, jeden kamarád je někdy víc, než tisíc známých

Autor:  Milena Nováková
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas