13. dubna  2012 v 15:36  rubrika: Soutěže

Zapojte se do fotografické soutěže Jaro ožívá

Pozornost ať zbystří ti, kteří rádi pozorují přírodu, kteří rádi fotí a hlavně ti, kteří rádi soutěží.

Mezinárodní sdružení na ochranu ptáků BirdLife International vyhlašuje mezinárodní fotografickou soutěž pro holky a kluky do 16 let

V dubnu to na českém nebi pořádně žije. Tažní ptáci se totiž vrací ze svých zimovišť. Pozorovat tak můžeme čápy, vlaštovky, pěnice, budníčky, rehky, slavíky, kukačky – no prostě nepřeberné množství ptačích druhů. Pozorovatelé přírody si tedy přijdou na své. 

Do soutěže se zapojíte tak, že napíšete své první pozorování některého z poslů jara, tedy čápa bílého, vlaštovky obecné, kukačky obecné, rorýse obecného nebo vlhy pestré. A pak některého posla jara vyfotíte. 

Fotografii vložíte přímo na stránkách springalive.net. Tam najdete i užitečné rady. To třeba, kdybyste si někdy nebyli jistí, jestli jste ptačí druh určili správně. Předpokládáme, že čápa pozná snad každý, ale u ostatních byste mohli zaváhat. 

Pokud by vám nepomohla ani nápověda na springalive.net, můžete se kdykoliv obrátit na Českou společnost ornitologickou. 

Poslední fotky můžete poslat nejpozději 21. června a vyhrát můžete pěkné fotoaparáty. Ale s focením neotálejte. Focení ptáků není nic jednoduchého. 

 

O fotografické soutěži Jaro ožívá s Lucií Hoškovou

Vložit na svůj web

Autor:  Daniel  Mrázek

Nové články v rubrice

 • 16. dubna  2012 v 12:31       rubrika: Soutěže

  Pomáháš s kamarády druhým? Přihlas se do soutěže!

  Patříš do kolektivu mladých lidí, kteří se věnují nějaké podstatné a prospěšné činnosti? Pomáháte jako skupina ostatním? Přihlaste se do soutěže Brána k druhým.

   
 • 12. dubna  2012 v 15:47       rubrika: Soutěže

  Vyhraj vstupenky na veletrh FOR TEENS

  Chceš si vyzkoušet freestylové sporty, zahrát si na herní konzoli a podívat se na novinky z módy? Vyhraj vstupenky na veletrh FOR TEENS!

   
 • 6. dubna  2012 v 09:39     Audio  rubrika: Soutěže

  Zlatý oříšek Domina - 2. část

  Zlatý oříšek je soutěž, která se zaměřuje na nadané a šikovné děti od 6 do 14 let. Vítězem se může stát každý, kdo v daném roce vytvoří nebo učiní něco mimořádného v jakémkoliv oboru. Může to být umění, sport, ekologie,...

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas