17. ledna  2011 v 15:05  rubrika: Tipy

Cesta ke splnění přání vede přes DreamCatcher!

dreamcatcher - Foto: Kateřina Coufalová

dreamcatcherFoto: Kateřina Coufalová

Věřte nebo ne, i sny se můžou stát skutečností. Pomoct v jejich plnění by vám mohl třeba projekt DreamCatcher – Chyť svůj sen! V čem spočívá?

Stačí, když se podíváte sem, dáte spolu se dvěma nebo vícero kamarády dohromady nějaký společný sen, ten zaregistrujete do soutěže a potom si část hodnoty vašeho snu vyjádřenou v penězích odpracujete určitými aktivitami prospěšnými vašemu okolí. Třeba tím, že pomůžete něco vyčistit, opravit nebo zorganizovat. 

Zní to lákavě? Pokud je vám mezi 11 a 21 lety, není nic snazšího, než se zúčastnit. Pozor si ale dejte na to, aby váš sen byl nejen realizovatelný, ale taky blahodárný, tedy abyste si nepřáli jen nějakou drahou věci sami pro sebe, ale aby byl prospěšný vícero lidem. 

O vašich snech bude rozhodovat veřejnost svým hlasováním, takže můžete poprosit kamarády a rodinu, aby pro váš sen hlasovali. A do hry vstoupí také tzv. DreamTeam, tedy sedmička známých osobností ve složení: Bára Špotáková, Jakub Vágner, Kristýna Leichtová, Lucka Vondráčková, Michal Novotný, Tomáš Kraus a Vladimír Kořen. I ti vám můžou pomoct váš sen uskutečnit. 

Magazín Domino projektu DreamCatcher fandí, stejně jako časopis ABC, a proto jsme se rozhodli, že vám nabídneme něco zajímavého i za nás. Vznikla tedy doprovodná soutěž ke DreamCatcheru a jmenuje se „SEN DOMINA A ABC“. Tahle soutěž se bude opakovat každý měsíc a aktuálně dostane jeden z vás šanci stát se na celý den redaktorem časopisu ABC. Nejenže budete moct navštívit redakci časopisu, ale i si vlastními silami připravíte jednostránkový článek, který ve skutečném tištěném „Ábíčku“ opravdu vyjde. 

Pro to, abyste byli vybráni, musíte splnit tři soutěžní úkoly: 

1. Navrhněte téma článku, který byste rádi sami napsali pro časopis ABC. Pošlete jeho nadpis a následně dvěma větami popište jeho stručný obsah.
2. Odpovězte na otázku: Kolik členů má DreamTeam?
3. Odpovězte na otázku: Které dílo vysílá Český rozhlas 2 – Praha v četbě na pokračování v týdnu od 24. do 28. ledna? Zajímá nás jméno četby i autora. 

Odpovědi na otázky 2 a 3 zjistíte zde, na stránce domino.rozhlas.cz nebo si poslechněte Domino každý všední den mezi 19:10 a 20:00. Odpovědi posílejte do 1. února 2011 na adresu abc@ringier.cz, do předmětu emailu napište heslo „sen“. Z došlých odpovědí vybereme jednoho z vás, který odpověděl správně na všechny otázky a navrhnul to nejlepší téma. Výsledky budou zveřejněny zde 15. února 2011. Držíme vám palce a přejeme hodně štěstí! 

Autor:  Eva Kličková

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas