18. července  2012 v 12:45  rubrika: Tipy

Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

Amy MacDonald - Foto: Oficiální web Amy MacDonald

Amy MacDonaldFoto: Oficiální web Amy MacDonald

Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

Její skladby jsou křehkou kombinací folku, country a popu, samotný singl Slow It Down vás obklopí poznávacími prvky tvorby Amy. 4th Of July nebo našlápnutá Pride dokonale otevírají bránu celého alba, které teď přes léto z přehravače asi jen tak nevytáhnete. Sálá z něj totiž pohoda, vyrovnanost a talent této krásky. 

Amy MacDonald pochází z Bishopbriggs, od dětství se učila hrát na tátovu kytaru a velkým impulsem jí byli Travis, od kterých si zamilovala song Turn. Ve svých patnácti začala pravidelně vystupovat po kavárnách v Glasgowě. Své první demo s nemalou odvahou poslala do časopisu NME, byla to odpověď na inzerát autorské dvojice Pete Wilkinson a Sarah Erasmus. 

Odtud to byl již krůček k hitovce This Is The Life z její stejnojmenné prvotiny. Úspěch na sebe nenechal dlouze čekat a o tři roky později na něj navázala s již zmíněným počinem A Curious Thing. S novotou ještě vonící Life In A Beautiful Light se Amy MacDonald poprvé podívá i k nám. 

Další tip: Open Air Festival 

Třetí ročník tohoto festivalu proběhne od čtvrtka 9. srpna na letišti v Panenském Týnci. Zahájí jej bezplatný večírek pro nedočkavé, na němž se objeví Wohnout, Tony Ducháček & Garage nebo Velvet Underground Revival. Hlavní program však odstartuje až v pátek a bude jako obvykle zahalen do tanečních rytmů. 

Hlavní prim bude hrát dýdžej a producent Fatboy Slim, který představí jakési best of ze své rozmanité tvorby. Zdatně mu budou sekundovat i Gorillaz Sound System (pokud máte rádi Gorillaz, neměli byste zde chybět, i když jeho hlavní zakladatelé Jamie Hewlett a Damon Albarn nedorazí), němečtí Booka Shade a nebo si můžete jen tak užít DJ set Stereo MCs. 

Sobotní část naopak více cílí na kytary, i když letos vyjde prostor i pro britské hip hopery Rizzle Kicks. Hlavní návnadou však je Amy MacDonald a švédští rockeři Mando Diao, kteří svou hudbu popisují jako směsici rocku, popu s drobnými odskoky do punku, k slyšení je i jejich velké ovlivnění slavnými The Beatles. K dobru si připočtěte velkou zásobu domácích jmen a možnost získat levnější lístky, všechny podrobnosti najdete na oficiálním webu Open Air Festivalu. 

 

Autor:  Dan Hájek
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   
 • 13. července  2012 v 09:30     Audio  rubrika: Tipy

  Nový Spider-Man: Úžasný ne, dobrý ano

  Restartovat sérii, která skončila teprve před pěti lety, je naprosto zbytečné. To není něco, s čím by tvůrci filmu The Amazing Spider-Man mohli hnout.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas