12. července  2012 v 10:59  rubrika: Tipy

Hudební tipy: Bryan Adams, Hrady CZ

Bryan Adams je muž mnoha aktivit, kromě toho, že je výtečný zpěvák, kytarista, se naplno věnuje fotografování (má za sebou několik výstav) a humanitárním aktivitám.

Jeho Bare Bones (akustické best of) sice vyšlo již před dvěma roky, stále je s ním ale na cestách a fascinuje nejenom své fanoušky, jak univerzální písničky za svou kariéru stihl nahrát. Loni se zastavil v Praze, v půlce letošního léta přijede na festival Benátská noc. 

Bryan je také spojován s filmem, je příležitostním hercem, ale zejména zabodoval písničkami ke kasovním trhákům Robin Hood: Král zbojníků (úžasná Everything I Do I Do It for You) a Třem mušketýrům (balada All For Love se Stingem a Rodem Stewartem). V kolekci jeho největších hitů najdete rockové vypalovačky Cuts Like A Knife, Summer Of 69, Run To You; zazpívala si s ním třeba Mel C (ze Spice Girls) v povedené When You're Gone. Své fanoušky překvapil i spoluprací s tanečním projektem Chicane, z které vzešly singly Don't Give Up a Cloud Number Nine. 

Bryan Adams, jak již bylo řečeno, se stal hlavním tahounem jubilejní dvacáté Benátské noci (26-29.7.), kdy v libereckém areálu Vestec vystoupí společně se Sunrise Avenue, Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Gamma Ray a z domácí scény nebude chybět třeba Jarek Nohavica, Anna K, Debbi, Michal Hrůza nebo slovenská zpěvačka Kristina. 

Další tipy: Hrady CZ 

Putovní festival Hrady CZ pravidelně navštěvuje české a moravské hrady. Vždy nabídne ucelený program a unikátní atmosféru míst, kde v rámci své štace rozbalí své zábavní šapitó. Letos k dobru přihodí i karnevalový roj masek, který pokaždé proběhne jako součást pátečního večera. 

Hrady CZ začínají už tento víkend na Točníku (13.-14.7.) a celý kolotoč osmi zastávek doběhne poslední srpnový víkend na Bouzově. A na koho se můžete letos těšit? Jedním z největších lákadel bude určitě Tomáš Klus, který si se zatím poslední deskou Racek vede stále dobře, jeho koncerty jsou prověřenou zárukou improvizace a zábavy. 

Celý team pro letošek doplnil David Koller, Chinaski, navrátivší se Buty, neméně rozverní Mig 21, hudební mašinérie Monkey Business, Ewa Farna, Xindl X a ze Slovenska dorazí Polemic, Horkýže slíže nebo No Name. Na své si přijdou i fanoušci UDG, Vypsané fixy, Nebe a sportovců v teplákách z Nightwork. 

Festival Hrady CZ nachystal to nejlepší z našich luhů a hájů a letos se zastaví na těchto místech: Točník (13.-14.7.), Švihov (20.-21.7.), Kunětická hora (27.-28.7.), Rožmberk nad Vltavou (3.- 4.8.), Veveří (10.-11.8.), Hradec nad Moravicí (17.-18.8.), Bezděz (24.-25.8.), Bouzov (31.8 - 1.9.). 

 

Autor:  Dan Hájek
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas