9. července  2012 v 10:26  rubrika: Tipy

Hudební tipy: Colours Of Ostrava

Colours Of Ostrava (12.-15. července) začnou druhou dekádu svého fungování na zcela novém místě.

Pro letošek opustí Černou louku a prostor Slezskoostravského hradu a prvně zavítá do Dolní oblasti Vítkovice, kde celý areál prošel úpravami a nabídne třeba unikátní scénu Gong zabudovanou do původního plynojemu. Zároveň tento multižánrový festival nabídne doprovodné scény i přímo v ulicích města, jeho program je každý rok velmi bohatý a letošní nebude výjimkou. 

A na koho se zaměřit, nenechat si ujít jeho vystoupení? Z hlavních hvězd určitě Alanis Morissette, ZAZ, Janelle Monáe, hlasového šamana Bobbyho McFerrina, Antony And The Johnsons (vystoupí za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava), tanečně-etnický projekt Banco de Gaia, písničkáře Rufuse Wainwrighta nebo psychedelické Animal Collective, The Flaming Lips a mnohé další. Z domácí nabídky by vám ve hledáčku neměli uniknout namátkou vybraní Prince Of Tennis, A Banquet, Nebe, Lenka Dusilová se svou Baromantikou atd. 

Trio žen: ZAZ, Alanis a Janelle 

Říká se o ní, že je novou Edith Piaf. ZAZ (v občance má však jméno Isabelle Geffroy) postupně podléhá celý svět a nyní svůj frontální útok, mladistvou nezkrotnost a francouzskou grácii konečně předvede v Ostravě. Naplno miluje svobodu, v písničkách se u ní potkává vliv šansonu, cikánského jazzu, popu, swingu a možná i latiny. Zatím sice má jen jednu, po sobě pojmenovanou desku, ale vždy je okolo ní pořádně živo. Je Veux to celé odpálila, vyzkoušejte! 

To Alanis Morissette už toho stihla jaksi víc, na konci prázdnin jí totiž vyjde osmé album Havoc And Bright Lights, z kterého se můžeme těšit na malou ochutnávku. Jinak se prý dočkáme jejích největších hitů, včetně Ironic, Thank U, Hands Clean, You Oughta Know nebo Hand In My Pocket. Alanis z Kanady přiveze svou strhující energii a dá vám šanci poznat, proč zrovna ona dala ženskému písničkářství zcela novou tvář a že slavná Jagged Little Pill je stále nadčasová. 

Janelle Monáe celý festival uzavře a podle probíhající šuškandy to bude pořádná jízda. Janelle putuje s početnou kapelou, debut The ArchAndroid sesbíral samé dobré recenze a její osobnost je nezaměnitelná (počítá se i smyšlená androidka Cindi Mayweather). Případně se tvrdí, že nabízí to nejlepší z Prince nebo Michaela Jacksona. Pravda je ale ukryta ve směsce R&B, electropopu, soulu a funky, zdá se, že to bude roztančené finále Colours Of Ostrava. 

 

Autor:  Dan Hájek
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas