25. července  2012 v 10:27  rubrika: Tipy

Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

Sice na něm budete marně hledat tak výraznou hitovku jako This Love (ta jim otevřela bránu do velkého hudebního světa), ale ukazuje jejich nové směrování, posun. 

Adam Levine a jeho parta zde totiž opustila svůj klasický pop rock a otočila kormidlo směrem k tanečnější alternativě popu, hip hopovým strukturám a náznakům reggae. Hned úvodní One More Night je toho důkazem, podsune vám letní pohodu a zaboduje stejně jako v rádiích provařená Payphone (s hostujícím Wizem Khalifou). Trojice Love Somebody, Ladykiller a Beautiful Goodbye spíše odkazuje na původní Maroon 5, ale pokus se vymanit ze zaběhnutých kolejí zaslechnete i v těchto místech Overexposed. 

To se sice dočkalo smíšených recenzí, přesto si zaslouží pozornost, pro svůj zřetelný hitový potenciál. Pokud zvolíte deluxe verzi, dočkáte se mnoha materiálů navíc, včetně povedeného coveru Let's Stay Together (písnička Al Greena, kterou proslavila Tina Turner). 

Další tipy: Coldplay, Red Hot Chili Peppers 

Koncertní léto již brzy nakoukne do své druhé poloviny a kromě dobíhající festivalové sezóny nabídne i několik výjimečných koncertů. Jeho úplnou tečkou bude open air show britských Coldplay, kteří svou pátou desku Mylo Xyloto dovezou 16. září do fotbalové arény Synot Tip. Kromě toho se můžete těšit na jejich načechranou melancholii a posmutnělou romantiku, které umí přetavit ve vzletné hymny, ty si můžete prozpěvovat společně s leaderem Chrisem Martinem. Na Mylo Xyloto mimo jiné překvapili pozváním Rihanny do povedené Princess Of China, pokud na vás ještě vyjdou lístky, neměli byste chybět. 

Pokud preferujete spíše říznější kytary, neměli byste zmeškat koncerty Red Hot Chili Peppers a Foo Fighters. První zmínka dorazí na stejné místo jako Coldplay již 27. srpna a českému publiku předvedou nejenom písničky z loňské I'm With You. O rovných dvanáct dnů dříve rozparádí O2 Arénu rockeři Foo Fighters, které vede nepřehlédnutelný Dave Grohl, bubeník legendární Nirvany. Letošek je ohledně velkých jmen bohatý a podzim taktéž vypadá slibně. 

 

Autor:  Dan Hájek
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   
 • 13. července  2012 v 09:30     Audio  rubrika: Tipy

  Nový Spider-Man: Úžasný ne, dobrý ano

  Restartovat sérii, která skončila teprve před pěti lety, je naprosto zbytečné. To není něco, s čím by tvůrci filmu The Amazing Spider-Man mohli hnout.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas