23. listopadu  2011 v 10:24  rubrika: Tipy

Staň se hrdinou komiksu!

Tvůj život v komiksu - Foto: Nakladatelství Portál

Tvůj život v komiksuFoto: Nakladatelství Portál

Už tě někdy napadlo, že bys mohl/a být komiksovým hrdinou? Není to nic těžkého. Můžeš si takový komiks sám/sama vytvořit a udělat ze sebe hlavní postavu.

Buď to vezmi úplně z gruntu, vyrob si komiks úplně celý, nebo využij knihu Tvůj život v komiksu, která tě povede a udělá ti výrobu komiksu o něco snazší. 

Pokud se rozhodneš pro první možnost, pročti si rady, jak vytvořit komiks, například na stránkách občanského sdružení Abeceda. Důležité je dopředu si promyslet, o čem celý komiks bude, udělat si návrhy, jak budou vypadat postavy komiksu, a podobně.
 

Druhou možností je vyzkoušet si nejdřív psaní komiksu pomocí knihy Tvůj život v komiksu od nakladatelství Portál. Jsou v ní některé obrázky předkreslené a některé bubliny vyplněné, ale další obsah už je jen na tobě. Navíc díky psaní tohoto komiksu poznáš lépe sám/sama sebe, ujasníš si spoustu věcí, o kterých jsi možná ještě nikdy nepřemýšlel/a, užiješ si spoustu zábavy a staneš se hlavní postavou komiksu. Není to lákavé? JE!
 

Autorem knihy Tvůj život v komiksu je Bill Zimmermann, ilustroval ji Tyler Page.  

Než se pustíš do práce, podívej se na následující video.
 

Uvidíš v něm, jak vzniká komiks pod rukama profesionálů v počítačovém programu, a určitě získáš inspiraci k vlastní tvorbě.  

Ať se ti vlastní komiks povede!
 

 

Autor:  Tereza Jelenová
Pořad: Vlastní příspěvek  |  Stanice: Nová Média
 
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas