2. května  2012 v 14:04  rubrika: Tipy

Startér 7. díl

Sinuz - Foto: Oficiální Bandzone Sinuz

SinuzFoto: Oficiální Bandzone Sinuz

Staly se dvě věci, jednu jsme nečekali a tu druhou ano. To, že sestřelí The Linnings po dlouhých měsících z prvního místa jiná než rocková formace, nám vyrazilo dech.

Když už jsme si mysleli, že začínáme znát vkus hudebních porotců fajnšmekrů, kteří společně s námi vybírají ty nejlepší začínající kapely, tedy vás, tak jste nás překvapili. Moc vám děkujeme za důkaz vaší chuti rozhlédnout se napříč žánry, a i proto se snaží být tento Startér ještě o něco pestřejší než ten předchozí. 

Druhou věcí je to, že s přílivem teplé fronty a s rozpukem zeleně váš zájem o hlasování do Startéru doznal lehkého zakolísání. Tomu samozřejmě rozumíme, ale protože to se začínajícími kapelami myslíme vážně, apelujeme na vás, abyste hlasovali stále se stejnou vervou. Nebo chcete, aby vašeho oblíbence vyšťouchla z žebříčku kapela, která má jen dostatek zapáleného příbuzenstva? Věřte nám, že za uplynulé roky jsme si ověřili, že objektivita hlasování se v podobných případech skrývá ve velikosti davu, nebojte se tedy být jeho součástí tak jako dosud a spoluvytvářejte dál osudy těch, kterým běhají prsty po hmatnících a klaviaturách rychleji než nám, obyčejným smrtelníkům. 

 

Startér 7. díl: 5 novinek, 3 postupující

Vložit na svůj web

Hlasuj zde!

Pokud chcete kapely podpořit a příště je slyšet v éteru zase, hlasujte buď pomocí těchto stránek, nebo zasílejte hlasy na adresu starter@rozhlas.cz, na tutéž adresu můžete zasílat i svoje nahrávky (buď ve formě odkazu, nebo ve formátu mp3 v kvalitě min. 192 kb/s).
 
 

1. místo
Sinuz – Just do beat
Producent s mnoha zářezy na pažbě, který se nad čudly sklání už od roku ’98, ponejprv obaloval hudbou verše pardubických raperů 5MCZ, teď se stává námezdnou přadlenou not, a jestli se do něj zaposloucháte, zjistíte, že Wichovi roste konkurence, která mu dost možná jednou zasedne trůn.
bandzone.cz/sinuz 

2. místo
The Linings – Will You Dance With Me
Kapela z Benešova se zatím do povědomí publika zapsala hlavně předskakováním domácí legendě Toyen v pražském Paláci Akropolis. Cit pro nenápadný hit, co se klene, vytříbený vkus, hudební rozhled a správně spratkovitá dikce by z nich mohly do budoucna udělat i jejich důstojné následovníky.
bandzone.cz/thelinings 

3. místo
Solitudes – Don't Tell Your Son
Solitudes jsou spíš myšlenka v hlavě jednoho plzeňského písničkáře, která, když je sudba příznivě nakloněná, zhmotňuje se do kapely. Pomalu se také blíží k dotočení svého prvního EP, což brzdí jen perfekcionismus kapelníka, který by toho už mohl nechat. Protože aspoň tým Startéru by rozhodně rád slyšel ještě mnohem víc.
bandzone.cz/thesolitudes 

Novinky 

Ocean Versus Daughter – Lorelei
Ano, Startér je kolbištěm, na kterém se utkávají o vaši přízeň české kapely. A ano, sestavu téhle skupiny tvoří Brit, několik Američanů a jeden Čech. Ale ten jeden tam je a kapela je to navzdory kosmopolitnosti jinak ryze pražská. Navíc kdybychom se kvůli vlastenčení rozhodli vám Ocean Versus Daughter upřít, tak bychom se nemohli hanbou ani podívat do zrcadla, a to je požitek, který si nechceme upřít.
oceanversusdaughter.bandcamp.com 

WIRE / Wasted Idiots Rock Everywhere – 215
DJ a producent, vystupující pod pseudonymem Wasted Idiots Rock Everywhere, je v zahraničí přijímán s nadšením a u nás se o něm zatím spíš než co jiného mlčí. Startér by to s radostí změnil, protože tohle ohlédnutí se za trash-electro-punkovým boomem minulých let prozrazuje mnoho o muzikantském talentu i nadšení benjamína naší klubové scény.
electronroll.bandcamp.com 

Maxxtrack – Buddha
Instrumentální hip hop někdy oplývá i nějakým poselstvím nebo ideovým přesahem. Na rozdíl třeba od Coldcut, Maxxtrackovi jde jen o vycizelovanou náladu. Ostatně jeho skladby se podle toho i jmenují, jejich názvy vám buď radí, abyste je poslouchali ráno nebo v létě, nebo nesou lakonický titul Docela stylovka apod. Buddha z nich navzdory titulu nijak nevybočuje, ale to je jen dobře, protože to znamená, že je stejně chytlavý a líbezný jako ostatní kusy.
maxxtrack.bandcamp.com 

Private Autonomy – Five
Už druhá skladba s číslicí v názvu a druhý zástupce abstraktního hip hopu v tomto Startéru. Tentokrát s trochou jazzu navíc, tak jak se to v 90. letech slušelo a jako to některé fanoušky žánru nepřestalo dodnes bavit. Doufáme, že je tím uprostřed horkých dnů potěšíme.
private-collective.bandcamp.com 

Voodooyoudo – Polaroid
Relativně pragocentrický Startér narušíme s radostí pomocí navrátilce. Voodooyoudo jste svého času před lety udrželi v naší hitparádě docela dlouho. Nutno dodat, že se s kapelou stalo přesně to, v co jsme doufali. Sympatická kytarovka dozrála, ale neztratila drive, kvůli kterému jsme jim dali před lety šanci. Je nám ctí je předhodit vašemu sluchu znovu.
vdyd.bandcamp.com 

Pořad: Startér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace