3. července  2012 v 09:30  rubrika: Tipy

Startér – Finále začíná!

Hlasování (ilustrační foto) - Foto: Stock Exchange

Hlasování (ilustrační foto)Foto: Stock Exchange

Vaši favorité vás potřebují víc než kdykoli předtím, dejte jim svůj hlas a buď stvrďte jejich náskok, nebo jim dejte šanci setřást z trůnu favority Startéru. To, jak vše dopadne, je jen na vás!

V uplynulých měsících jste mohli hlasovat pro desítky písničkářů, producentů a kapel, které se do Startéru přihlásily, prošly rozstřelem a bojovaly o vaši přízeň na vlnách Radia Wave a ČRo3 Vltava. Pokud se díváte o pár řádků níže na jména těch, kdo se probojovali až do finále, vidíte u každé z kapel nějaké bodové skóre a pozici, kterou si vybojovala. Vězte, že se jedná vlastně jen o startovní pozici, ze které vyráží do nejdůležitějšího a posledního utkání této sezóny Startéru. Sestavili jsme ho následovně: za první místo byly tři body, za druhé dva, za třetí jeden bod a kdo nepostoupil, tomu přejeme hodně štěstí, ale ve Startéru si alespoň tento rok již nezahude. Naše snaha byla nikomu neukřivdit. Ti, kteří se do Startéru přihlásili dříve a měli proto šanci u vás zabodovat opakovaně, nashromáždili stovky nebo tisíce hlasů a ty jim nechceme upřít. I ti, kteří se ale do klání dostali až v posledních dílech Startéru, by měli dostat šanci favority dohnat nebo předehnat. Proto budou k hlasům, které během sezóny od vás kapely již dostaly, přičítány ještě ty, které jim zašlete během prázdnin. 1. září tedy uzavřeme hlasování zcela a vyhlásíme v nejbližším Startéru s patřičnou pompou výsledky, na jejichž základě budou i rozdány ceny. 

Hlasovat lze stejně jako v předchozích kolech, tedy buď pomocí webového rozhraní, nebo na adrese starter@rozhlas.cz, kdy stačí, abyste nám jen do předmětu mailu napsali jméno interpreta, pro kterého si přejete hlasovat. 

Hlasování - Foto: Radio Wave

HlasováníFoto: Radio Wave

Finálová jedenáctka 

1. místo
The Linings –Will You Dance With Me 14 bodů
Startér měl být původně pořadem, kde si měli především čechrat ega Tomáš Turek s Tadeášem Haagerem, nakonec si ale pro sebe urvali téměř všechnu slávu tihle holobrádci z Benešova. Předskakovali domácí legendě Toyen v pražském Paláci Akropolis, koncertovali v Berlíně, jejich hvězda stoupá a poslední rok naplnili horečnatou prací. Netajíme se tím, že přesně kvůli takovým kapelám jsme Startér založili, abychom mohli přiložit pod kotel už tak rozjetého vlaku, který má naprosto jasno v tom, kam jede, a náramně si to užívá.
bandzone.cz/thelinings 

2. místo
Vees – Wooden People 6 bodů
Vees z Českých Budějovic zazářili ve Startéru krátce, ale o to jasněji. Mezi domácí hudební kritikou se o ní šušká jako o jedné z nejnedoceněnějších českých kapel. A vy jste dokázali, že je ocenit umíte. Současná autentická divoká kytarovka recykluje dějiny indie rocku a punk rocku svojsky a nezaměnitelně.
bandzone.cz/vees 

Thoola – Che 6 bodů
Pražská něžná čtveřice Thoola vydala akustické EP Springs a stala se prvním vítězem této sezóny Startéru. Vynalézavá, zvukově střídmá a staromilská klubová kapela, kterou když zaslechnete, tak se divíte, že je neznáte už dávno. Violoncello, španělky, jeden hlas a spousta fantazie.
www.myspace.com/thoolamusic 

4. místo
Peter Pan Complex – Unholy 3 body
Počátky kapely Peter Pan Complex se datují kolem léta 2007. To, co začalo jako akustická kapela, se brzy zvukově rozmáchlo. Stávající frontman Peter Pan Complex žil tehdy v Izraeli, což výrazně poznamenalo tvorbu kapely, která se tehdy jmenovala Fateful Revolution. Následující roky přinesly změny v sestavě i nový název Peter Pan Complex. Rockový kvartet z Prahy právě přišel s první ucelenější ukázkou toho, co dovede, na vlastním EP Unholy, kde zvuk kapely obohacují ještě hostující smyčce.
bandzone.cz/peterpancomplex 

WIRE / Wasted Idiots Rock Everywhere – 215 3 body
DJ a producent, vystupující pod pseudonymem Wasted Idiots Rock Everywhere, je v zahraničí přijímán s nadšením a u nás se o něm zatím spíš než co jiného mlčí. Startér by to s radostí změnil, protože tohle ohlédnutí se za trash-electro-punkovým boomem minulých let prozrazuje mnoho o muzikantském talentu i nadšení benjamína naší klubové scény.
electronroll.bandcamp.com  

Solitudes – Don't Tell Your Son 3 body
Solitudes jsou spíš myšlenka v hlavě jednoho plzeňského písničkáře, která, když je sudba příznivě nakloněná, zhmotňuje se do kapely. Pomalu se také blíží k dotočení svého prvního EP, což brzdí jen perfekcionismus kapelníka, který by toho už mohl nechat. Protože aspoň tým Startéru by rozhodně rád slyšel ještě mnohem víc.
bandzone.cz/thesolitudes 

5. místo
Frontline – Ketchup 2 body
Protože sousloví indie rock už dnes opravdu asi nic neznamená, shodněme se na tom, že pražská kapela Frontline hraje prostě rock’n’roll. A protože nám přijde, že to dělá dobře, dáváme vám možnost pro ni hlasovat ve Startéru.
bandzone.cz/frontline 

Morgen Stern – I Say Spring But I Wish For Winter 2 body
Na klavír prý hraje už tisíc let, a protože přišel jak o doprovodného kytaristu, tak o kapelu, ve které byl ustájen, hraje teď sólo. Pražský experimentátor libující si v zasněném povalování se po klaviatuře je jednou z nejpozoruhodnějších věcí, kterou jsme pro vás v resuscitovaném Startéru objevili, tedy pokud jste ochotní se zaposlouchat.
bandzone.cz/morgenstern 

6. místo
Hope Astronaut – Anyone Can Shine 1 bod
Olomoucká folk-rocková kapela Hope Astronaut v čele s písničkářem Tomášem Krejčiříkem, kterého doplňují spoluhráči Mojmír Havlík (elektrická/akustická kytara), Jan „Psychyn“ Sychra (basa), Radim Zetka (bicí) a v současné době i Kateřina Koutná (cello), vznikla v roce 2009. Za svou dvouletou existenci odehráli celou řadu zajímavých koncertů, například s Davidem Kittem (IRL), Robotnikem (IRL) či s již neexistující kopřivnickou kapelou Nierikou.
bandzone.cz/hopeastronaut 

Mickey The Kid – Oi! 1 bod
Producent z Brna věnující se hlavně tvrdší klubové elektronice a v poslední době často dubstepu. Těžko říct, jestli si přezdívku zvolil podle stejnojmenného amerického filmu ze 30. let, nebo je to jen náhoda. A těžko se taky hledá u nás talentovanější producent než on a je to náhoda, že je další výrazný talent na naší scéně zase z Brna?
soundcloud.com/mickey-the-kid 

Pořad: Startér  |  Stanice: ČRo Radio Wave
Čas vysílání: každé pondělí v 20:00; repríza v sobotu v 13:00  |  Délka pořadu: 60 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 25. července  2012 v 10:27       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Maroon 5, Coldplay, Red Hot Chili Peppers

  Songs About Jane, debut Maroon 5, letos slaví desáté výročí a fanoušky potěšila obohacená výroční edice s bonusy. Kromě toho kapela přispěchala i s novým, již čtvrtým albem Overexposed.

   
 • 18. července  2012 v 12:45       rubrika: Tipy

  Hudební tipy: Amy MacDonald, Open Air Festival

  Life In A Beautiful Light je třetí deskou skotské písničkářky Amy MacDonald, která je plná pozitivních nálad a projevuje se zde třeba roční pauza, tu si vybrala po náročném turné k předchozí A Curious Thing.

   
 • 13. července  2012 v 11:32       rubrika: Tipy

  Jak fotit na přímém slunci?

  O prázdninách hodně fotíme. Určitě jste si všimli, že fotky vyfocené kolem poledne na přímém slunci často dopadnou špatně.

   

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas