rubrika: Fotogalerie

Kladrubský klášter - 63. schůzka: Vladislav I.

Kladrubský klášter - Jan Blažej Santini - Foto: Jana Růžičková

Kladrubský klášter - Jan Blažej SantiniFoto: Jana Růžičková

Během své návštěvy Kladrub v poslední dubnový den nemohla Jana Růžičková vynechat - byť již v podvečer - alespň letmý pohled na skvost zdejšího kraje. Fotografie Kladrubského kláštera a 63. schůzka: Vladislav I. V roce 1115 český přemyslovský kníže Vladislav I. založil poblíž obchodní cesty, později zvané Norimberská, klášter a obsadil ho mnichy benediktinského řádu. Klášter byl svým zakladatelem bohatě obdarován. V zakládací listině získal nejen rozsáhlé lesní území mezi řekami Mží a Mžicí (dnešní Úhlavkou), ale i mnoho vesnic s poddanými na dalších místech české země. Zakladatel kláštera, přemyslovský panovník Vladislav I., zemřel v roce 1125 a podle svého přání byl pochován v klášterním chrámu, v němž se dodnes na čestném místě nachází jeho mramorová hrobka.

Autor:  Jana Růžičková
 

Nové články v rubrice

 • 22. září  2011 v 16:44     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Fotografie Lucie M.

  2. kolo fotosoutěže Toulky českou minulostí: Fotografie, které se tématicky vztahují k různým dílům Toulek českou minulostí, nám do fotosoutěže zaslala Lucie M.

   
 • 20. září  2011 v 12:52     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Fotografie Vladimíra Žežuly a 513. schůzka: Stavitel chrámů

  2. kolo fotosoutěže Toulky českou minulostí: Fotografie, které se vztahují k 513. schůzce: Stavitel chrámů, zaslal do fotosoutěže Toulky českou minulostí Vladimír Žežula.

   
 • 20. září  2011 v 11:45     Fotogalerie  rubrika: Fotogalerie

  Uherský Brod na fotografiích Jana Kmenta

  2. kolo fotosoutěže Toulky českou minulostí: Fotografie, které se tématicky vztahují k různým dílům Toulek českou minulostí, nám do fotosoutěže zaslal Jan Kment.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas