29. června  2011  rubrika: Soutěže

Český rozhlas vyhlásil druhé kolo fotosoutěže Toulky českou minulostí

Cestovní retro radiobudík - Foto: Jaroslav Petříček

Cestovní retro radiobudíkFoto: Jaroslav Petříček

Český rozhlas vyhlašuje druhé, prázdninové kolo fotosoutěže Toulky českou minulostí. Léto je ideální příležitostí pro „toulky“ po místech, o kterých pořady rozhlasového seriálu vyprávějí. Soutěžící musí nyní oproti prvnímu kolu uvádět, ke kterému konkrétnímu dílu Toulek se jejich fotografie vztahují. Snímky výherců i dalších autorů vystavíme ve fotogaleriích k jednotlivým dílům na webu Toulek.

Co a jak fotografovat 

Cestovní retro radiobudík - Foto: Jaroslav Petříček

Cestovní retro radiobudíkFoto: Jaroslav Petříček

Každý autor má právo do soutěže zaslat nejméně jednu a nejvíce 10 fotografií ilustrující některý z textů Toulek českou minulostí. Zajímají nás snímky významných míst, krajiny, architektury, uměleckých a dalších děl a předmětů, o kterých pořady seriálu Toulky českou minulostí vyprávějí. Zachyťte souboje a vystoupení historických skupin. Zajímavé je vše, co zůstalo z minulosti zachované i to, jak historická místa i artefakty poznamenala dnešní doba. 

Na web Toulky českou minulostí budeme publikovat vaše digitální fotografie, které budou mít standardní technickou kvalitu. Té dosáhnete zrcadlovkou, ale i menšími kompaktními fotoaparáty. Nevhodné jsou fotografie z mobilních telefonů, které pro tento účel většinou dostatečné kvality nedosahují. 

Každá soutěžní fotografie musí být přiřazena k některé z kapitol Toulek českou minulostí (stačí označit pořadovým číslem kapitoly/schůzky) a musí ilustrovat konkrétní text. Soutěžící musí tento text k fotografii přiložit. 

K odeslaným fotografiím uvádějte slovní popisy, určete místo, kde byly pořízeny. Důležité je také uvést vaše jméno, emailovou adresu nebo telefonní číslo, abychom vás mohli kontaktovat v případě, že vyhrajete některou z cen. U publikovaných fotografií samozřejmě uvedeme jméno autora. 

Ceny soutěže 

CD Toulky Českou minulostí - Foto: Khalil Baalbaki

CD Toulky Českou minulostíFoto: Khalil Baalbaki

Autor vítězné fotografie získá cestovní retro radiobudík a CD komplet s 200 díly Toulek českou minulostí ve formátu MP3 dle vlastního výběru. Soutěžící, kteří se umístí na 2. a 3. místě získají CD komplet s 200 díly Toulek českou minulostí dle vlastního výběru a soutěžící na 4. až 6. místě CD s 50 díly Toulek českou minulostí dle vlastního výběru. 

Soutěžní fotografie musí být zaslány v minimálním rozlišení 1280 x 960 dpi na e-mailovou adresu fotosoutez@rozhlas.cz nebo prostřednictvím formuláře pod tímto článkem. Pravidla soutěže si přečtěte zde

Soutěž probíhá na území České republiky v období od 1. července do 15. září 2011 do 24.00 hod. 

Autor:  Magdaléna Dittlová
 

Nové články v rubrice

 • Toulky českou minulostí - soutěž

  Nejnovější soutěžní otázky Toulek českou minulostí z roku 2018 a k tomu správné odpovědi a jména výherců z předešlých soutěží:

   
 • Kdo to byl... soutěž

  Scházeli jsme se pravidelně každých 14 dní po 18 let, a pokaždé s trojicí neznámých. Tedy: oni byli a jsou ve skutečnosti docela známí, mnozí z nich i velice slavní, jenomže my Vám jejich jména neprozradíme. To už bylo... KDO TO BYL vrátili.

   
 • 24. září  2013 v 14:00       rubrika: Soutěže

  Soutěž Toulky českou minulostí

  Český rozhlas Brno pro vás na říjen opět přichystal zábavnou a poučnou soutěž, která navazuje na úspěšný pořad jež už 20. rokem vzniká v brněnském rozhlasovém studiu.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas