17. května  2011  rubrika: Soutěže

Fotosoutěž Toulek českou minulostí zná svého vítěze

Bitva u Slavkova - postavení rakouské pěchoty - Foto: Zdeněk Pudil

Bitva u Slavkova - postavení rakouské pěchotyFoto: Zdeněk Pudil

Vítězem fotosoutěže Toulky českou minulostí a výhercem videokamery se stal Zdeněk Pudil s fotografiemi zachycujícími rekonstrukci bitvy u Slavkova. Z dalších autorů porota vybrala Danielu Mohylovou, Lucii M. (autorka si nepřeje zveřejnění celého jména), Luboše Vašuta, Roberta Vlka a Vladimíra Dvořáka.

Celkem poslali příznivci Toulek českou minulostí do soutěže více než 700 fotografií. Kritérii hodnocení byly dostatečná technická kvalita snímku s ohledem na jejich amatérský původ, zachycení místa nebo děje historické události a dobové atmosféry vztahující se k některému z dílů seriálu a také estetická úroveň snímku. 

Vítězné snímky si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.
 

Autor:  Jana Kubáňová
 

Nové články v rubrice

 • Toulky českou minulostí - soutěž

  Nejnovější soutěžní otázky Toulek českou minulostí z roku 2018 a k tomu správné odpovědi a jména výherců z předešlých soutěží:

   
 • Kdo to byl... soutěž

  Scházeli jsme se pravidelně každých 14 dní po 18 let, a pokaždé s trojicí neznámých. Tedy: oni byli a jsou ve skutečnosti docela známí, mnozí z nich i velice slavní, jenomže my Vám jejich jména neprozradíme. To už bylo... KDO TO BYL vrátili.

   
 • 24. září  2013 v 14:00       rubrika: Soutěže

  Soutěž Toulky českou minulostí

  Český rozhlas Brno pro vás na říjen opět přichystal zábavnou a poučnou soutěž, která navazuje na úspěšný pořad jež už 20. rokem vzniká v brněnském rozhlasovém studiu.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas