Rozhlasov Vnoce

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKONEN.
Tuto strnku jsme pesunuli do Archivu web Ro.
Uveden informace proto nemusej bt aktuln a nkter soubory mohou bt nedostupn.

Pravoslavní věřící slaví Vánoce

Vánoční ikony v pravoslavném chrámu sv. Václava v Litoměřicích - Autor:Jana Šustová

07.01.2010 11:44 Pravoslavní věřící slaví v těchto dnech Vánoce. Šestý a sedmý leden jsou totiž vánoční dny podle Juliánského kalendáře, kterým se stále řídí například ruská, srbská či gruzínská pravoslavná církev. Pravoslavní věřící slaví Vánoce. Čeští pravoslavní slaví Vánoce oficiálně 24. prosince.

Plné znění

Pohádky s písničkou - Přišlo jsi k nám, Jezulátko (piánko na hraní v příspěvku)

U pece

31.12.2009 Bylo k půlnoci, a protože to bylo poslední den v roce, nikdo nespal. Všichni seděli kolem stolu, krájeli jablka, louskali oříšky, a tak podobně, ale hlavně vzpomínali na uplynulé měsíce. Bydleli sice spolu ve stejné chaloupce, každý však vzpomínal na něco jiného a pro každého se ten rok zdál být jiný.

Plné znění

Pohádky s písničkou - Slyšeli jsme v Betlémě (piánko na hraní v příspěvku)

Ovečka

24.12.2009 Za okny se tiše sypal sníh, ovečky, jehňátka i berani dávno spali. Však také dostali večeři, pastýři na nich nešetřili a přilepšili jim i něčím sladkým. Prostě na Štědrý den musí mít pěkně nacpané bříško i ten nejmenší beránek, i ta nejneposednější ovečka.

Plné znění

VÁNOCE U PILAROVÝCH

Vánoce s Evou Pilarovou

 Pětadvacáté společné Vánoce budou letos slavit zpěvačka Eva Pilarová se svým manželem Janem Kolomazníkem. Letošní rok byl pro královnu swingu výjimečný. Oslavila životní jubileum, padesátiny divadla Semafor, zažila korunovaci na trutnovském Open Air festivalu a získala vyznamenání prezidenta republiky. Vyšlo jí i nové album PROMĚNY, mapující její téměř padesátiletou pěveckou kariéru. Navzdory úspěchům zůstává nohama na zemi. Otevřenost a upřímnost projevila i při vánočním natáčení. V pražském Břevnově vznikl pořad, který s ní a jejím manželem připravil Karel Sladký na Štědrý den - VÁNOCE U PILAROVÝCH. Ve čtvrtek 24. prosince 2009 mezi 15 a 16 hodinou uslyšíte o vnímání Vánoc, atmosféře Štědrého dne, hudbě, partnerském soužití, víře v Boha, ale i vážné nemoci, která ovlivnila život této hudební legendy.

Plné znění

Pohádky s písničkou - Co to znamená (piánko na hraní v příspěvku)

Větříci

23.12.2009 Bylo k večeru, když to za dveřmi zafoukalo. "Táta letí," zaradoval se malý větřík a hnal se ho přivítat. Rozrazil dveře a vletěl tátovi přímo do náruče. Ten byl sice unavený, ale synka objal a než si sedl na lavici, usmál se a povídá: "Budou Vánoce."

Plné znění

Vánoční pohádky

Princezny

19.12.2009 Jaké by to byly Vánoce bez pohádek? Kdo by se netěšil na Tři oříšky pro Popelku, kterou čtvrtina Čechů považuje za nejlepší českou filmovou pohádku vůbec!

Plné znění

Pozvání na velký vánoční koncert ve prospěch ohrožených dětí

Koncert Praha vánoční aneb Dárek pro tebe

18.12.2009 V pondělí 21. prosince od 18:30 hodin proběhne na Hradčanském náměstí v Praze benefiční koncert nazvaný Praha vánoční, aneb dárek pro tebe, na němž vystoupí celá řada našich známých hudebních interpretů. Výtěžek z akce poputuje k dětem z Fondu ohrožených dětí, které nemohou trávit letošní Vánoce se svými rodinami. Jedním z mediálních partnerů akce je Český rozhlas Regina.

Plné znění

Koledování s Kočkem

Obal CD Koleda - Autor:Indies Scope

16.12.2009 Vánoční alba jsou odnepaměti "povinnými sestavami" hudebníků napříč žánry a každým rokem jich přibývá. Mnohdy jsou ovšem motivace protagonistů pohříchu čistě komerční - vždyť kdy jindy prodat desku než v čase ducha dávno zbaveného adventního nákupního třeštění. Také předvánoční trh těchto dnů je často plný bizarně uchopených vánočních evergreenů - zakoupit si je můžete v provedení až postmoderně pestré směsky interpretů, od Boba Dylana přes Darinku Rolincovou po Andreu Bocelliho... Alb, která před více či méně popovým vánočním pozlátkem zdařile uhýbají, bylo vždy jako šafránu. Letos mezi ně zcela jistě patří Koleda, s níž přišel valašský písničkář Tomáš Kočko (vydává Indies Scope).

Plné znění

Vánoční klasika čtyřikrát jinak

Bob Dylan - Must Be Santa - Autor:Press kit

16.12.2009 13:00 Vánoční koledy jsou disciplínou, která je na jedné straně výzvou pro mnoho muzikantů, na straně druhé nabroušeným ostřím, o které se pořezal nejeden ostřílený borec. Přesto se v předvánoční době na trhu každoročně vyrojí záplava nových vánočních pokusů různé úrovně. Pojďme se na pár z nich podrobněji podívat.

Plné znění

Dnes bude chodit Mikuláš!

Mikuláš

05.12.2009 Když se řekne Mikuláš, všichni si vybaví podvečer 5. prosince. Ve městech i na vesnicích chodí trojice zvláštně oblečených postav - Mikuláš v červeném plášti s bílými vousy, anděl celý v bílém s něžně bělostnými křídly a černý, ušmudlaný čert. Zvoní u domovních dveří a když jim děti řeknou básničku či písničku, dostanou od nich nadílku a dárky.

Plné znění

Pohádky s písničkou - Kráčí Mikuláš (piánko na hraní v příspěvku)

Mikuláš

04.12.2009 Jako každý rok v předvečer svého svátku šel Mikuláš městem a doprovázeli ho čert s andělem. Čert po Mikulášově levici s pytlem plným uhlí. Anděl vpravo vezl sáně s dárky...

Plné znění

"Daruj hračku s Českým rozhlasem" se opět rozjíždí

Plyšový medvídek - Autor:Fotobanka stock.xchng

30.11.2009 Od soboty 28. listopadu až do 14. prosince 2009 mohou lidé přispět do sbírky "Daruj hračku s Českým rozhlasem" a obdarovat tak handicapované děti z celé republiky. Český rozhlas ve spolupráci se společností Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. pořádá letos již jedenáctý ročník sbírky.

Plné znění

Děti v nemocnicích už tento týden dostávají dárečky

Dítě s hračkou - Autor:Fotobanka stock.xchng

02.12.2009 14:08 Vánoce nebo Mikuláše v mírném předstihu měly už ve středu dopoledne malí pacienti na dětském oddělené českobudějovické nemocnice. Plyšové medvídky, autíčka a další hračky jim přivezli zástupci energetické společnosti E.ON.

Plné znění

Advent má svůj hluboký duchovní obsah

Adventní věnec - Autor:Marián Vojtek

28.11.2009 09:05 Zítra začíná advent. Když se podíváte do encyklopedie, najdete v ní tuhle definici: Slovo advent pochází z latinského slova adventus - což znamená příchod. O očekávání a o tom, jak se dá tahle předvánoční doba prožívat, si teď víc poslechněte od Naděždy Hávové.

Plné znění

Zvonkový průvod přivolá Vánoce do Českých Budějovic

Zvonkový průvod 2008 - Autor:Miroslav Tichák

30.11.2009 08:27 Český rozhlas České Budějovice zve všechny děti v doprovodu rodičů, učitelů na 10. vánoční Zvonkový průvod, který se uskuteční v úterý 1. prosince 2009 od 15.30 hodin na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.

Plné znění

Na náměstích zazní koledy pod taktovkou ČRo Plzeň

Zpívání koled - Autor: ČRo Plzeň

20.11.2009 Vánoce už stále silněji klepou na dveře. Už příští víkend nás čeká první adventní neděle a tradiční vánoční zpívání koled chystá 9. prosince Český rozhlas Plzeň ve spolupráci s agenturou RLA Stallion. S hlavním organizátorem akce Zdeňkem Zajíčkem natáčel Ladislav Válek.

 
Na náměstích zazní koledy pod taktovkou ČRo Plzeň
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  


Vánoce budou skromnější. Češi se nechtějí zadlužovat

Vánoční dárky - Autor:Fotobanka stock.xchng

19.11.2009 13:15 Už jen o něco málo víc než měsíc chybí do Vánoc a pro část lidí je toto období spojené s velkými nákupy pod stromeček i na vánoční stůl. V době hospodářské krize ale zřejmě nemálo rodin bude muset slevit z loňského standardu, nebo se zadlužit.

Plné znění

Vánoční vysílání Českého rozhlasu Rádia Česko

Vánoce - Autor:Marián Vojtek

19.12.2008 17:00 Rádio Česko nabídne o svátcích vánoční speciály - každý den od 22. 12. 2008 do 1. 1. 2008 Příběhy 20. století, zájemci o studium angličtiny si mohou poslechnout vánoční souhrnné balíčky nejoblíbenějších kurzů. Nabídneme vám také souhrnné pořady Rok v Česku, ve světě, v kultuře a ve sportu. Podrobnosti najdete v našem programovém schématu. Premiérové pořady budou publikovány ve formátu mp3 v Rádiu na přání.


Do katedrály svatého Víta dnes dorazí betlémské světlo

Betlémské světlo 2008 - Autor: www.betlemske-svetlo.cz

19.12.2008 Od svíčky v katedrále si pak budou moci lidé zapálit i tu svou a světlo z Betléma si odnést domů. Slavnostní předání proběhne na Pražském hradě po 14. hodině. Kdo se ceremoniálu zúčastní, nám řekl mluvčí skautů Jan Žáček.

 
Betlémské světlo 2008
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  


Jak to bylo s betlémskou hvězdou?

Betlémská hvězda

19.12.2008 Je to už více jak 2000 let, co se nad Betlémem rozzářila hvězda, aby ukázala místo, kde se narodil Ježíšek. A nebo prostě jen kolem letěla kometa? A zářila v těch letech opravdu vůbec nějaká hvězda? I takové otázky vám zodpoví mysterium hvězdy betlemské, o kterém si budeme povídat s vedoucím Štefánikovy hvězdárny na Petříně Jakubem Rozehnalem.

 
Jak to bylo s hvězdou beltémskou?
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  


    První  |  Předchozí
Stránka 1  z celkem  2
Další  |  Poslední

Nachzte se

v tematickm okruhu: Tmata
na webu: Rozhlasov Vnoce

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARIRA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2018 esk rozhlas