Bez vibrata, prosím!

Barbora Kabátková, Čeněk Svoboda a Elen Machová - Foto: Vojtěch Havlík

Barbora Kabátková, Čeněk Svoboda a Elen MachováFoto: Vojtěch Havlík

V den, kdy na Vltavě slavíme Den se starou hudbou, přijali pozvání do našeho vysílání ti, kteří tzv. starou hudbu provozují sami jako interpreti a zároveň ji se zájmem sledují jako posluchači: sopranistka a muzikoložka Barbora Kabátková, houslistka a pedagožka Elen Machová a tenorista a badatel Čeněk Svoboda.

Hosté Telefonotéky, na které se můžete těšit.
 

Komentovat budou své oblíbené nahrávky, představí špičkové světové ansámbly zabývající se hudbou středověku, renesance, baroka i klasicismu a v neposlední řadě pohovoří o své vlastní cestě do světa staré hudby. 

Kdysi mnozí tento směr, tedy tzv. autentickou interpretací staré hudby, považovali za pouhopouhý krátkodobý módní trend předem odsouzený k zániku a jeho stoupence doslova za blázny. Skeptici se ale nestačili divit, s jakou rychlostí a vehemencí si - dnes už říkáme historicky poučená interpretace staré hudby - vydobyla neotřesitelnou pozici a jak zásadně ovlivnila celý svět klasické hudby. Pokud se však stále ptáte, čím a proč je hledání původního zvuku tak fascinující, objasní vám to naši hosté, přední osobnosti tohoto směru u nás.  

Scarlatti, toppromo - Foto: Aleš Vavřík

Čtěte také: Archiv odvysílaných dílů Telefonotéky.

Autor:  Daniela Čermáková
Pořad: Telefonotéka  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: všední dny 10:00  |  Délka pořadu: 90 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace