Jazz na Vltavě26. dubna  2013 v 22:30  

Euroradio Jazz Concerts: Martin Brunner Trio & Epoque Quartet

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet v Pardubicích 26. 6. 2013 - Foto: Milan Langer

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet v Pardubicích 26. 6. 2013Foto: Milan Langer

Poslední páteční večer v měsíci již tradičně patří Jazzové sezóně Eurorádia. Tentokráte nezavítáme do žádné evropské metropole, nýbrž zůstaneme u nás doma.

Český rozhlas Vltava společně s pardubickým Divadlem 29 pořádají v pátek 26. dubna 2013 od 19.30 hodin společný koncert jazzového tria Martina Brunnera a ansámblu Epoque Quartet. Soubory vystoupí s novým programem Morning Walks

Ve vltavském vysílání a v síti Evropské vysílací unie (EBU) můžete koncert vyslechnout od 22.30 hodin. Technickou realizaci přenosu zajišťuje Český rozhlas Pardubice. Večerem bude provázet Otakar Svoboda. Ten s Martinem Brunnerem a Vítem Petráškem rozmlouval o programu koncertu: 

 

Martin Brunner Trio a Epoque Quartet - rozhovor

Vložit na svůj web

Divadlo 29, které bude hudebníky hostit, nese název podle čísla popisného v ulici Svaté Anežky České v historickém jádru Pardubic. Zde působí od roku 2002 a za dobu své činnosti se vyprofilovalo v jedinečné multižánrové kulturní centrum, jehož význam daleko přesahuje hranice regionu. 

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet na JazzFestu Brno 2013:

Programové cykly pokrývají široké spektrum současného umění a díky pozoruhodné dramaturgii se tak mohou návštěvníci divadla pravidelně setkávat s vynikajícími uměleckými projekty. Koncert, který se zde odehraje, proběhne v rámci projektu Jazzconnexion

„Od počátku je jedním z hlavních záměrů našeho projektu Jazzconnexion zprostředkovávání kontaktů a konfrontace se zahraničním děním na poli jazzové hudby. Tato konfrontace je většinou jednostranná a spočívá zejména v pořádání koncertů hudebníků a skupin z Evropy i mimoevropských zemí ve východních Čechách. O to větší radost máme, když se nyní můžeme podílet na tomto výjimečném koncertu. Díky přenosu do sítě EBU budou mít tentokrát možnost slyšet skladby královehradeckého rodáka Martina Brunnera i posluchači v jiných evropských zemích,“ uvádí Zdeněk Závodný, ředitel Divadla 29. 

http://www.facebook.com/events/180183732132713/ 

Autor:  Lucie Hradilová, Otakar Svoboda, Václav Vraný
Pořad: Euroradio Jazz Season  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pátek 22:30  |  Délka pořadu: 90 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 29. září  2016 v 09:00     Audio  rubrika: Jazz na Vltavě

  Houston Person a Ron Carter: Kumpáni

  Už přes třicet let saxofonista Houston Person čas od času jamuje s kontrabasistou Ronem Carterem a výsledkem jsou bytelná alba jejich duetů. Zářijový Down Beat potvrdil, že jejich zatím poslední CD Chemistry je dosavadním...

   
 • 27. září  2016 v 10:37     Video  rubrika: Jazz na Vltavě

  Zemřel jazzman Karel Růžička

  Včera ve večerních hodinách zemřel v 76 letech přední český jazzový pianista, skladatel pro malá i orchestrální obsazení, lídr vlastních skupin a pedagog, Karel Růžička (2. 6. 1940 Praha – 26. 9. 2016 Praha).

   
 • 26. září  2016 v 00:01     Video  rubrika: Jazz na Vltavě

  Jazzový program od 26. 9. do 2. 10. 2016

  Podzimní nabídka jazzu na Vltavě. Co nestihnete, najdete v našem archivu!

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace