Jazz na Vltavě26. dubna  2013 v 22:30  

Euroradio Jazz Concerts: Martin Brunner Trio & Epoque Quartet

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet v Pardubicích 26. 6. 2013 - Foto: Milan Langer

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet v Pardubicích 26. 6. 2013Foto: Milan Langer

Poslední páteční večer v měsíci již tradičně patří Jazzové sezóně Eurorádia. Tentokráte nezavítáme do žádné evropské metropole, nýbrž zůstaneme u nás doma.

Český rozhlas Vltava společně s pardubickým Divadlem 29 pořádají v pátek 26. dubna 2013 od 19.30 hodin společný koncert jazzového tria Martina Brunnera a ansámblu Epoque Quartet. Soubory vystoupí s novým programem Morning Walks

Ve vltavském vysílání a v síti Evropské vysílací unie (EBU) můžete koncert vyslechnout od 22.30 hodin. Technickou realizaci přenosu zajišťuje Český rozhlas Pardubice. Večerem bude provázet Otakar Svoboda. Ten s Martinem Brunnerem a Vítem Petráškem rozmlouval o programu koncertu: 

 

Martin Brunner Trio a Epoque Quartet - rozhovor

Vložit na svůj web

Divadlo 29, které bude hudebníky hostit, nese název podle čísla popisného v ulici Svaté Anežky České v historickém jádru Pardubic. Zde působí od roku 2002 a za dobu své činnosti se vyprofilovalo v jedinečné multižánrové kulturní centrum, jehož význam daleko přesahuje hranice regionu. 

Martin Brunner Trio & Epoque Quartet na JazzFestu Brno 2013:

Programové cykly pokrývají široké spektrum současného umění a díky pozoruhodné dramaturgii se tak mohou návštěvníci divadla pravidelně setkávat s vynikajícími uměleckými projekty. Koncert, který se zde odehraje, proběhne v rámci projektu Jazzconnexion

„Od počátku je jedním z hlavních záměrů našeho projektu Jazzconnexion zprostředkovávání kontaktů a konfrontace se zahraničním děním na poli jazzové hudby. Tato konfrontace je většinou jednostranná a spočívá zejména v pořádání koncertů hudebníků a skupin z Evropy i mimoevropských zemí ve východních Čechách. O to větší radost máme, když se nyní můžeme podílet na tomto výjimečném koncertu. Díky přenosu do sítě EBU budou mít tentokrát možnost slyšet skladby královehradeckého rodáka Martina Brunnera i posluchači v jiných evropských zemích,“ uvádí Zdeněk Závodný, ředitel Divadla 29. 

http://www.facebook.com/events/180183732132713/ 

Autor:  Lucie Hradilová, Otakar Svoboda, Václav Vraný
Pořad: Euroradio Jazz Season  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: pátek 22:30  |  Délka pořadu: 90 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. října  2016 v 09:00     Audio  rubrika: Jazz na Vltavě

  Jazzové tváře Istanbulu

  „Město, do kterého jsem se narodil, bylo chudší, zchátralejší a izolovanější než kdykoliv předtím během své dva tisíce let staré historie. Pro mě bylo vždycky městem trosek a melancholie konce velkého impéria. Po celý...

   
 • 19. října  2016 v 09:00     FotogalerieAudioVideo  rubrika: Jazz na Vltavě

  Přímá linka Rudy Linka!

  Show Rudyho Linky, který jen tak povídá o své oblíbené hudbě a občas sklouzne k úplně jiným tématům. Linkova hluboká znalost a vášeň pro hudbu všech stylů se nejčastěji zaměří na jazz, který si zamilujete!

   
 • 17. října  2016 v 00:01     Video  rubrika: Jazz na Vltavě

  Jazzový program od 17. 10. do 23. 10. 2016

  Podzimní nabídka jazzu na Vltavě. Co nestihnete, najdete v našem archivu!

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace