Rozhlasové vzpomínky spisovatele Vladimíra Párala

Spisovatel Vladimír Páral - Foto: Veronika Exnerová

Spisovatel Vladimír PáralFoto: Veronika Exnerová

V srpnu (ve dnech 13.8. – 17.8.) vysíláme na Vltavě premiéru pětidílných Osudů natočených k osmdesátinám spisovatele Vladimíra Párala (narozen 10.8. 1932 v Praze). Vyprávění autora četných románů a novel zaznamenal Jiří Vondráček. Poslouchejte Český rozhlas 3 - Vltava od 13. srpna vždy v 11.30.

Dětství a dospívání prožil Vladimír Páral v Brně, kam se rodina přestěhovala záhy po jeho narození. Maturoval na brněnském reálném gymnáziu (1950). Začal studovat na Chemické fakultě Vysokého učení technického v Brně, studia dokončil v roce 1954 na Vysoké škole chemicko-technologické v Pardubicích. Od roku 1954 pracoval jako technolog národního podniku Kolora Liberec, později jako vedoucí provozu pobočného závodu Kolory v Jablonci nad Jizerou. 

 

Vladimír Páral - Osudy 1.díl (ukázka)

Vložit na svůj web

Po krátkodobém zaměstnání v Západočeských plynárnách v Plzni přešel od roku 1956 do ústecké Chemopharmy jako vědecký pracovník v oboru vývoje a výroby sexuálních hormonů, později také jako směnový mistr a patentový chemik v útvaru vědecko-technických a ekonomických informací. Od začátku roku 1967, s výjimkou let 1971–1974, kdy byl redaktorem Severočeského nakladatelství v Ústí nad Labem, je spisovatelem z povolání. Vladimír Páral je autorem celé řady románů a novel, z nichž většina byla i zfilmována. 

Autor:  Jiří Vondráček  (jvk)
Pořad: Osudy  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: všední dny 11:30  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace