Redakce vážné hudby

Klasická hudba všech dob, forem a žánrů - hudba vážná i veselejší, instrumentální i vokální, světská i duchovní, náročnější i k příjemnému poslechu - je ve vysílání stanice Český rozhlas Vltava přítomna průměrně dvanáct hodin denně.

Věnujeme se jí v šíři sahající od středověkého, renesančního a barokního odkazu přes díla klasicismu, romantické opery, oratoria, symfonie, písně a komorní a varhanní skladby až ke klasikům dvacátého století, k současné tvorbě i k folkloru. Hudbu necháváme znít i o ní hovoříme; snažíme se o její propagaci a popularizaci, o to, aby byla a zůstávala i pro vás samozřejmou součástí života. Obracíme se k širokému spektru posluchačů včetně těch nejmladších. Využíváme vlastních sil, ale samozřejmě čerpáme rovněž ze spolupráce s předními osobnostmi z řad publicistů . Využíváme úžasné fondy rozhlasového archivu i produkci gramofonových společností. 

Stanice Český rozhlas Vltava navíc hudbu nejen vysílá, ale rovněž natáčí - ve studiu i v koncertních sálech a divadlech. Sledujeme hudební dění v metropoli i v dalších velkých městech a v regionech. Při natáčení nových snímků spolupracujeme s tuzemskými sólisty, komorními soubory a orchestry, pravidelně dáváme prostor Symfonickému orchestru Českého rozhlasu. Zprostředkováváme živě i v záznamech události, které nelze pominout, ať už jsou to koncerty, recitály, festivaly či operní představení, stavíme se na stranu všech dobrých projektů. Připojujeme se tak mimo jiné i k přímým přenosům z Metropolitní opery v New Yorku. Vybíráme stále častěji rovněž z bohaté nabídky Evropské vysílací unie EBU, která umožňuje být při tom nejlepším, co se na kontinentě děje v orchestrálním i komorním žánru. Snažíme se o víc, než jen pouštět CD - co nejvíce vám vedle opakování legendárních uměleckých činů minulosti zprostředkovávat vrcholné a jedinečné umělecké výkony současnosti, důležité okamžiky naší doby. A vedle programů a pořadů vysílaných na stanici Český rozhlas Vltava připravujeme rovněž nepřetržité hudební vysílání digitální stanice D-dur. Obě stanice můžete samozřejmě poslouchat i zde na internetu. 

Nové články v rubrice

 • ČRo Vltava

  Stanice, kterou naladíte na FM, digitálně a přes internet.

   
 • Reklama a sponzoring

  Reklama nebo sponzoring na ČRo Vltava Vám umožní oslovení exkluzivní, na jiných stanicích obtížně zasažitelné cílové skupiny.

   
 • 7. března  2016       rubrika: O stanici

  O stanici

  Hrajeme klasickou a jazzovou hudbu doplněnou o pořady mapující world music a současnou alternativní hudbu. Vysíláme rozhlasové hry, dokumenty a literaturu. Informujeme vás o všem podstatném, co se v kultuře děje.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace