Jazzofon

Čas vysílání: všední dny 9:00  |  Délka pořadu: 30 minut  
 
Vizuál pořady Vltava - Foto: Fotobanka  Stock Exchange

Vizuál pořady VltavaFoto: Fotobanka Stock Exchange

Řada Jazzofon se skláda se z několika pořadů, vysíláme je od pondělí do pátku.

*Pro aktuální informace o vysílání jednotlivých pořadů navštivte rubriku Jazz na Vltavě zde! 

PONDĚLÍ:
Projížďka v rytmu
uvádí: Antonín Matzner
Pořad Projížďka v rytmu dodá inspirativní rytmus pro následující hodiny i dny a autor Antonín Matzner vždy doplní hudební ukázky o aktuální postřehy či zajímavé historické souvislosti. 

ÚTERÝ:
střídavě vysíláme:
Big Band Panoráma uvádí:
uvádí: Jan Hála
Big Band Panoráma nabízí přehled nahrávek více i méně známých jazzových orchestrů a big bandů současnosti. Autor cyklu, Jan Hála, posluchačům přináší komplexní pohled na svět velkých jazzových kapel se zasvěceností profesionálního jazzového hudebníka.
Napříč jazzovými žánry
uvádí: Otakar Svoboda

Napříč jazzovými žánry - pokud chcete sledovat současné podoby jazzu, nemůžete zůstat v jednom proudu. Musíte se vydat napříč. Podle Otakara Svobody, autora pořadu, je dnes právě jazz v pomyslném pohybu nejvíc, ať už čerpá z vlastních kořenů, etnických prvků, vážné hudby nebo třeba tanečních stylů. Vydat se jazzem napříč je radost, kterou se tento pořad snaží předat i posluchačům. 

STŘEDA:
střídavě vysíláme:
Jazz Fresh
uvádí: Petr Kalfus
Svěží pohled na jazz v podání jazzového altsaxofonisty působícího v předních českých jazzových uskupeních.
Swing z Brna
uvádí: Jan Dalecký  
Pořady nabízející swing v různých podobách. Buď jako slavný hudební styl, který vznikl na konci 20. let minulého století nebo jako žhavý rytmus, který dodnes hýbe větší částí jazzového světa.
Bigband Story
uvádí: Jakub Doležal
Zasvěcené vyprávění o jazzových orchestrech a jejich osobnostech přináší přední český tenorsaxofonista.
Proměny moderního jazzu
uvádí: Jan Dalecký
U příležitosti spuštění projektu Audiodějiny jazzu vznikl pořad Proměny moderního jazzu mapující hlavní milníky vývoje jazzu v poswingové éře od 40. let 20. století. Pro toto období se zaužíval název „moderní jazz“, chronologicky zastřešující všechny styly od bebopu až po současnost. 

ČTVRTEK:
střídavě vysíláme:
Svítání v Africe
uvádí: Václav Vraný
Hudební kouzlo Afriky se alespoň čas od času dotkne každého z nás. Někteří umělci, kteří se v Africe narodili, ale žijí v Evropě nebo Americe, mají zvláštní schopnost přetlumočit vlastní hudební tradici do současné hudební řeči. Jejich hudbu uslyšíte v pořadu Svítání v Africe, a také se vždy dozvíte něco o rodné zemi, odkud pocházejí.
Planeta jazzem posetá

uvádí: Eliška Svobodová
Naše planeta Země se dnes zdá jako mála kulička, kde je vše na dosah a jazz zde bují v různých podobách. Jednotlivé díly pořadu s názvem Planeta jazzem posetá jsou pomyslnými špendlíky, které jeho autorka Eliška Svobodová zapichuje do glóbu v místech výskytu jazzu tak, aby se Země začas podobala spíše ježkovi než sobě samé.
Jazzissimo
uvádí: Petr Zvoníček
Název pořadu ohlašuje plnokrevný, stoprocentní světový jazz. Dopolední zastavení s jazzem pro Vás připravuje jeho znalec, audiofil, výtvarný publicista, televizní dramaturg a milovník živých motýlů Petr Zvoníček. 

PÁTEK:
Jazzofon
uvádí: Luboš Zajíček
V pořadu Jazzofon vybírá autor Luboš Zajíček pro své posluchače archivní jazzové nahrávky, které byly natočeny v období do dvacátých a raných třicátých let minulého století anebo představuje novější záznamy, které se k této nejstarší jazzové oblasti vztahují.
Název pořadu vychází z legendárního hudebního nástroje a zároveň propůjčil své jméno celé této dopolední programové řadě. 

Odpovědný redaktor: Václav Vraný
Své dotazy a náměty pište na e-mail: vltava@rozhlas.cz 

Pořad: Jazzofon  |  Stanice: ČRo Vltava
Čas vysílání: všední dny 9:00  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace