Volby 2002

AKTUALIZACE TOHOTO WEBU JE UKON╚EN┴.
Tuto strßnku jsme p°esunuli do Archivu web¨ ╚Ro.
UvedenÚ informace proto nemusejÝ břt aktußlnÝ a nýkterÚ soubory mohou břt nedostupnÚ.

Seznam kandidátů do Senátu pro volby v roce 2002

P┼Öehled volebn├şch obvod┼», ve kter├Żch prob─Ťhne ve dnech 25. a 26. ┼Ö├şjna I. kolo a p┼Ö├şpadn─Ť 1. a 2. listopadu 2002 II. kolo voleb do Sen├ítu Parlamentu ─îesk├ę republiky. U ka┼żd├ęho obvodu naleznete jm├ęno dosavadn├şho sen├ítora a jm├ęna kandid├ít┼», jak byla zn├íma 6. ┼Ö├şjna 2002. ├Üdaje pr┼»b─Ť┼żn─Ť aktualizujeme.┬á

Volebn├ş obvod ─Ź. 3 - Cheb
dosavadn├ş sen├ítor: Peter Mor├ívek (zvolen za ─îSSD; od kv─Ťtna 2001 nez├ívisl├Ż)
kandidáti:
Petr Borka (Balb├şnova poetick├í strana)
Ladislav Macák (ČSSD), starosta Tachova
V├íclav ─îern├Ż (KS─îM), p┼Öedseda karlovarsk├ę krajsk├ę rady KS─îM
Jan Volavka (ODS), psycholog
Karel Nykles (Strana zelen├Żch)
Vojt─Ťch ┼ár├ímek (Unie svobody-DEU), vedouc├ş odboru na M┼áMT
Hana Heydukov├í (nez├ívisl├í), ┼Öeditelka L├ízn├ş Franti┼íkovy L├ízn─Ť

Volebn├ş obvod ─Ź. 6 - Louny
dosavadn├ş sen├ítor: Ivan Havl├ş─Źek (─îSSD)
kandidáti:
Ivan Havl├ş─Źek (─îSSD), sen├ítor
Filip Celba (KS─îM), starosta obce Slabce
Miloslav Pelc (ODS), starosta Nov├ęho Stra┼íec├ş
Jan Barto┼ł (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starosta obce Sta┼łkovice
Bohuslav Kune┼í (Unie svobody-DEU), ┼Öeditel Obchodn├ş akademie v ┼Żatci
Franti┼íek Povoln├Ż (ODA; za koalici stran Evrop┼ít├ş demokrat├ę a DA), ┼Öeditel muzea v Rakovn├şku
Ladislav P┼»lp├ín (nestran├şk; za koalici stran Akce za zru┼íen├ş Sen├ítu a proti vytunelov├ín├ş d┼»chodov├Żch fond┼» a Sebeobrana voli─Ź┼»), um─Ťleck├Ż ┼Öemesln├şk

Volebn├ş obvod ─Ź. 9 - Plze┼ł-m─Ťsto
dosavadn├ş sen├ítor: Bohumil Kulh├ínek (ODS)
kandidáti:
Ji┼Ö├ş Samek (─îSSD), herec a m─Ťstsk├Ż zastupitel
Jana Bystřická (KSČM), politická pracovnice
Zden─Ťk Prosek (ODS), b├Żval├Ż prim├ítor Plzn─Ť
Richard Sequens (Unie svobody-DEU), l├ęka┼Ö a m─Ťstsk├Ż zastupitel

Volebn├ş obvod ─Ź. 12 - Strakonice
dosavadn├ş sen├ítor: Pavel Rychetsk├Ż (─îSSD)
kandidáti:
Pavel Rychetsk├Ż (─îSSD), sen├ítor
Pavel Pol├í─Źek (nestran├şk; za KS─îM), u─Źitel
Pavel Pavel (ODS), m├şstostarosta Strakonic
Zden─Ťk Prokopec (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), p┼Öednosta Okresn├şho ├║┼Öadu P├şsek
Karel Schwarzenberg (nestran├şk, za Unii svobody-DEU)

Volebn├ş obvod ─Ź. 15 - Pelh┼Öimov
dosavadn├ş sen├ítor: Milan ┼át─Ťch (─îSSD)
kandidáti:
Milan ┼át─Ťch (─îSSD), sen├ítor a p┼Öedseda ─îMKOS
V├íclav ┼át─Ťp├ín (KS─îM), u─Źitel
Jan Litomisk├Ż (ODS), b├Żval├Ż ─Źlen ─îesk├ę n├írodn├ş rady a pracovn├şk okresn├şho ├║┼Öadu
Jaroslav Hol├şk (nestran├şk; za Unii svobody-DEU), hokejov├Ż tren├ęr

Volebn├ş obvod ─Ź. 18 - P┼Ö├şbram
dosavadn├ş sen├ítor: Zden─Ťk Voj├ş┼Ö (─îSSD)
kandidáti:
Zden─Ťk Voj├ş┼Ö (─îSSD), sen├ítor
Josef Vacek (KDU-─îSL), starosta P┼Ö├şbrami
Anton├şn Barto┼ł (KS─îM), politick├Ż pracovn├şk
Jarom├şr Voln├Ż (ODS), p┼Öednosta O├Ü P┼Ö├şbram

Volebn├ş obvod ─Ź. 21 - Praha 5
dosavadn├ş sen├ítor: Michael ┼Żantovsk├Ż (ODA)
kandidáti:
Jan Obst (─îSSD), p┼Öedseda ─îeskomoravsk├ęho fotbalov├ęho svazu
Karel Janda (KS─îM), podnikatel
Jozef Wagner (Ob─Źansk├í koalice-Politick├Ż klub), b├Żval├Ż poslanec
Miroslav Škaloud (ODS), starosta Prahy 5
Jaroslav Stan─Ťk (Strana zelen├Żch), podnikatel
V├íclav Kr├ísa (Unie svobody-DEU), b├Żval├Ż poslanec

Volebn├ş obvod ─Ź. 24 - Praha 9
dosavadn├ş sen├ítor: Josef Pavlata (ODS)
kandidáti:
Josef Dobr├Ż (─îSSD), starosta Prahy-Let┼łan
Ev┼żen Smrkovsk├Ż (nestran├şk; za KS─îM), technolog
Petr Fiala (Nad─Ťje), m├şstop┼Öedseda strany
Josef Pavlata (ODS), senátor
Martin Schulz (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch)
Sylva Rychtal├şkov├í (Unie svobody-DEU), pr├ívni─Źka
Ji┼Öina Nov├íkov├í (koal. stran Evrop┼ít├ş demokrati a ODA), m├şstostarostka Prahy 14
Franti┼íek Vondr├í─Źek (nez├ívisl├Ż), podnikatel

Volebn├ş obvod ─Ź. 27 - Praha 1
dosavadn├ş sen├ítor: V├íclav Fischer (nez├ívisl├Ż)
kandidáti:
John Bok (nestran├şk; za Aktiv nez├ívisl├Żch ob─Źan┼»), p┼Öedseda Spolku na podporu nez├ívisl├ę justice ┼áalamoun
Martin Mejst┼Ö├şk (nestran├şk; za Cestu zm─Ťny)
Ji┼Ö├ş Hanzl├ş─Źek (nestran├şk; za ─îSNS), b├Żval├Ż poradce ministra pr┼»myslu a obchodu
Irena Ondr├í─Źkov├í (─îSSD)
Ji┼Ö├ş Tr├íva (nestran├şk; Evrop┼ít├ş demokrat├ę)
Noemi Z├írubov├í-Pfeffermannov├í (nestran├şk; za KDU-─îSL), prod─Ťkanka HAMU
Karel S├Żs (KS─îM), b├ísn├şk
Slavomil Hub├ílek (Nad─Ťje), psycholog
Petr Weiss (ODS), l├ęka┼Ö
Petr Cibulka (Prav├Ż blok), p┼Öedseda strany
Ji┼Ö├ş Kotal├şk (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), rektor AVU
Eduard Katzer (Strana venkova-Spojen├ę ob─Źansk├ę s├şly)

Volebn├ş obvod ─Ź. 30 - Kladno
dosavadn├ş sen├ítor: Ladislav Svoboda (─îSSD)
kandidáti:
Ladislav Svoboda (ČSSD), senátor
Jana Klasová (KSČM), podnikatelka
Jindřich Sybera (ODS), starosta Stochova
Marie Bedn├í┼Öov├í (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), b├Żval├í starostka Kladna

Volebn├ş obvod ─Ź. 33 - D─Ť─Ź├şn
dosavadn├ş sen├ítor: Egon L├ínsk├Ż (─îSSD)
kandidáti:
Anna Briestensk├í (─îSSD), z├ístupkyn─Ť ┼Öeditele nemocnice
Ji┼Ö├ş Benedikt (KDU-─îSL), p┼Öednosta Okresn├şho ├║┼Öadu D─Ť─Ź├şn
Vladim├şr Reiber (KS─îM), ekonom a ─Źlen zastupitelstva ve Varnsdorfu
Ladislav Gregor (ODS), podnikatel
Petr Hannig (Strana zdrav├ęho rozumu), hudebn├şk a p┼Öedseda strany
Josef Zoser (Hnut├ş nez├ívisl├Żch za harmonick├Ż rozvoj obc├ş a m─Ťst), starosta Ji┼Öet├şna pod Jedlovou

Volebn├ş obvod ─Ź. 36 - ─îesk├í L├şpa
dosavadn├ş sen├ítor: Miroslav Coufal (─îSSD)
kandidáti:
Miroslav Coufal (ČSSD), senátor
V├íclav Svatek (KS─îM), u─Źitel a krajsk├Ż zastupitel
Karel Tejnora (ODS), l├ęka┼Ö a radn├ş ─îesk├ę L├şpy
Bohuslav Rychta┼Ö├şk (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starosta Str├í┼że pod Ralskem
Stanislav Ludv├şk (Unie svobody-DEU), krajsk├Ż zastupitel

Volebn├ş obvod ─Ź. 39 - Trutnov
dosavadn├ş sen├ítor: Vlastimil ┼áubrt (ODS)
kandidáti:
Pavel Trp├ík (─îSSD), krajsk├Ż zastupitel
Petr Jandera (KS─îM), podnikatel
Ivan Adamec (ODS), starosta Trutnova
Tom├í┼í Paducha (Unie svobody-DEU), starosta Pece pod Sn─Ť┼żkou

Volebn├ş obvod ─Ź. 42 - Kol├şn
dosavadn├ş sen├ítor: Vladislav Mal├ít (ODS)
kandidáti:
Jan Rakušan (ČSSD), ředitel nemocnice
Franti┼íek ┼ávarc (KS─îM), vedouc├ş v├Żroby
Vladislav Malát (ODS), senátor
Zdenka Majerov├í (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starostka Kol├şna
Jan ─îern├Ż (Unie svobody-DEU), veterin├í┼Ö a b├Żval├Ż ministr ─îR pro m├şstn├ş rozvoj
Ji┼Ö├ş Otta (nez├ívisl├Ż), starosta Velk├ęho Oseka

Volebn├ş obvod ─Ź. 45 - Hradec Kr├ílov├ę
dosavadn├ş sen├ítor: Karel Bart├ík (nestran├şk zvolen├Ż za ODA)
kandidáti:
Jaroslav Barto┼í (─îSSD), m├şstostarosta T┼Öebechovic pod Orebem
Milan ┼áp├ís (KS─îM), m├şstop┼Öedseda krajsk├ę organizace KS─îM
Marta Pohnerov├í (ODS), u─Źitelka
Martin Dvo┼Ö├ík (Volba pro m─Ťsto; podpo┼Ö├ş jej i Unie svobody-DEU), b├Żval├Ż prim├ítor Hradce Kr├ílov├ę
Karel Bart├ík (nez├ívisl├Ż), sen├ítor
Stanislav Pecka (Strana venkova-Spojen├ę ob─Źansk├ę s├şly), peka┼Ö

Volebn├ş obvod ─Ź. 48 - Rychnov nad Kn─Ť┼żnou
dosavadn├ş sen├ítor: Franti┼íek Barto┼í (KDU-─îSL)
kandidáti:
Ivan P┼Öikryl (─îSSD), p┼Öedseda Svazu bytov├Żch dru┼żstev
František Bartoš (KDU-ČSL), senátor
Jan Langr (nestran├şk; za KS─îM), u─Źitel
Miroslava N─Ťmcov├í (ODS), m├şstostarostka Rychnova nad Kn─Ť┼żnou
V├íclava Dom┼íov├í (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starostka De┼ítn├ęho v Orlick├Żch hor├ích
Petr Van─Źura (Volba pro m─Ťsto)
Konstantin Koronin (nez├ívisl├Ż), historik um─Ťn├ş

Volebn├ş obvod ─Ź. 51 - ┼Ż─Ć├ír nad S├ízavou
dosavadn├ş sen├ítor: Ji┼Ö├ş ┼áenk├Ż┼Ö (KDU-─îSL)
kandidáti:
Ji┼Ö├ş ┼áenk├Ż┼Ö (KDU-─îSL), sen├ítor
Alois Koukola (nestran├şk; za KS─îM), strojn├ş in┼żen├Żr a m├şstostarosta Velk├ę B├şte┼íe
Miroslav Sedla┼Ö├şk (ODS), podnikatel
Josef Novotn├Ż (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starosta Byst┼Öice nad Pern┼ítejnem
Jan D┼Ö├şnek (nez├ívisl├Ż, podpora ─îSSD), starosta dobrovoln├Żch hasi─Ź┼»

Volebn├ş obvod ─Ź. 54 - Znojmo
dosavadn├ş sen├ítor: Milan ┼ápa─Źek (KDU-─îSL)
kandidáti:
Oldřich Kraipl (ČSSD)
Milan ┼ápa─Źek (KDU-─îSL), sen├ítor
Zden─Ťk Obhl├şdal (Konzervativn├ş strana)
Ludv├şk Hekrle (KS─îM)
Vladim├şr ┼Żelezn├Ż (nestran├şk; za hnut├ş Nez├ívisl├ş), ┼Öeditel TV Nova
Jarom├şr Mor├ívek (koalice Akce za zru┼íen├ş Sen├ítu a proti vytunelov├ín├ş d┼»chodov├Żch fond┼» a Sebeobrany voli─Ź┼»)
Ji┼Ö├ş Moravec (nez├ívisl├Ż), podnikatel
R┼»┼żena ┼áalomonov├í (nez├ívisl├í), p┼Öedsedkyn─Ť jihomoravsk├Żch ┼íkolsk├Żch odbor┼»

Volebn├ş obvod ─Ź. 57 - Vy┼íkov
dosavadn├ş sen├ítor: Old┼Öich Do─Źekal (KDU-─îSL)
kandidáti:
Ivo B├írek (nestran├şk; za ─îSSD), p┼Öednosta Okresn├şho ├║┼Öadu Vy┼íkov
Franti┼íek Adamec (KDU-─îSL), l├ęka┼Ö a m├şstostarosta Vy┼íkova
Zden─Ťk Koudelka (KS─îM), z├ístupce starosty
Ign├íc Hoza (nestran├şk; za ODA), rektor Vysok├ę vojensk├ę ┼íkoly pozemn├şho vojska Vy┼íkov
Franti┼íek Pej┼Öil (ODS), starosta a b├Żval├Ż poslanec
Franti┼íek Kopeck├Ż (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starosta Tvaro┼żn├ę

Volebn├ş obvod ─Ź. 60 - Brno-m─Ťsto
dosavadn├ş sen├ítor: Jan Zahradn├ş─Źek (KDU-─îSL)
kandidáti:
Dominik Šulc (ČSSD), zástupce starosty Brna-sever
Jan Zahradn├ş─Źek (KDU-─îSL), sen├ítor
Helena S├Żkorov├í (KS─îM), pr├ívni─Źka
Ji┼Ö├ş Zlatu┼íka (nestran├şk; za Liber├íln├ş reformn├ş stranu), rektor Masarykovy univerzity v Brn─Ť
Ivan Kope─Źn├Ż (ODS), starosta Brna-Kr├ílova Pole
Ji┼Öina Such├í (koalice Akce za zru┼íen├ş Sen├ítu a proti vytunelov├ín├ş d┼»chodov├Żch fond┼» a Sebeobrany voli─Ź┼»)
Vladim├şr Ba─Ćura (Aktiv nez├ívisl├Żch ob─Źan┼»), podnikatel
Ladislav Va┼í├ş─Źek (Strana venkova - Spojen├ę ob─Źansk├ę s├şly), b├ísn├şk a spisovatel

Volebn├ş obvod ─Ź. 63 - P┼Öerov
dosavadn├ş sen├ítor: Jitka Seitlov├í (p┼»vodn─Ť ODA; od ─Źervence 2002 nestran├şk)
kandidáti:
V├íclav V├ípen├şk (Demokratick├í liga)
Jindřich Valouch (ČSSD), starosta Přerova
Otakar ┼ái┼íka (KDU-─îSL), ┼í├ęf bytov├ęho dru┼żstva
Josef Nekl (KS─îM), podnikatel
Jitka Seitlov├í (Nez├ívisl├ş), sen├ítorka
Franti┼íek Kope─Źn├Ż (ODS), d┼»chodce

Volebn├ş obvod ─Ź. 66 - Olomouc
dosavadn├ş sen├ítor: Karel Koryt├í┼Ö (─îSSD)
kandidáti:
Karel Korytář (ČSSD), senátor
Zden─Ťk ┼ávec (nestran├şk; za KS─îM), v├Żkonn├Ż ┼Öeditel spole─Źnosti Esmo v Mohelnici
V├íclav R├Żznar (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), ┼Öeditel Fakultn├ş nemocnice v Olomouci
V├şt─Ťzslav Vavrou┼íek (ODS), ┼Öeditel nemocnice a krajsk├Ż zastupitel
Pavel Nov├í─Źek (Strana pro otev┼Öenou spole─Źnost), p┼Öedseda strany
Vladim├şr V├ílek (Unie svobody-DEU), z├ístupce hejtmana Olomouck├ęho kraje

Volebn├ş obvod ─Ź. 69 - Fr├Żdek-M├şstek
dosavadn├ş sen├ítor: V─Ťra Va┼í├şnkov├í (─îSSD)
kandidáti:
V─Ťra Va┼í├şnkov├í (─îSSD), sen├ítorka
Pavol Luk┼ía (KDU-─îSL), starosta ─îeladn├ę
Ivan Vrba (KS─îM), pr├ívn├şk
Dagmar Lahnerová (Moravská demokratická strana)
Zden─Ťk Stola┼Ö (ODA), starosta Fr├Żdku-M├şstku
Franti┼íek Kopeck├Ż (ODS), program├ítor
Lev Moj┼ż├ş┼íek (nez├ívisl├Ż) Hans Postl (nez├ívisl├Ż)

Volebn├ş obvod ─Ź. 72 - Ostrava-m─Ťsto
dosavadn├ş sen├ítor: V├şt─Ťzslav Matu┼íka (─îSSD)
kandidáti:
Pavel Dobe┼í (nestran├şk; za Balb├şnovu poetickou stranu), hudebn├şk
Nata┼íe Hradeck├í (nestran├şk; za Cestu zm─Ťny)
Hana Zelenková (ČSSD), krajská zastupitelka
Jarom├şr Hor├ík (KS─îM), ─Źlen ostravsk├ęho zastupitelstva a podnikatel
V├íclav Roub├ş─Źek (nestran├şk; za ODS), rektor Vysok├ę ┼íkoly b├í┼łsk├ę-Technick├ę univerzity
Viktor Hubert (nestran├şk; za Stranu za ┼żivotn├ş jistoty)

Volebn├ş obvod ─Ź. 75 - Karvin├í
dosavadn├ş sen├ítor: Anton├şn Petr├í┼í (KS─îM)
kandidáti:
Vav┼Öinec F├│jcik (Cesta zm─Ťny)
Karin N─Ťmcov├í (─îSSD), pr├ívni─Źka
Josef Byrtus (KDU-─îSL), gener├íln├ş konzul ─îR v Ko┼íic├şch
Eduard Matykiewicz (KS─îM), p┼Öedseda OV KS─îM v Karvin├ę
Petr Trojek (ODS), starosta Petrovic u Karvin├ę
Kv─Ťtu┼íe Szyrok├í (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch)

Volebn├ş obvod ─Ź. 78 - Zl├şn
dosavadn├ş sen├ítor: Irena Ondrov├í (ODS)
kandidáti:
Alena Gajd┼»┼íkov├í (─îSSD), vedouc├ş odboru na zl├şnsk├ęm magistr├ítu
Franti┼íek R├íbek (KS─îM), zl├şnsk├Ż m─Ťstsk├Ż zastupitel
Svatopluk Sl├íde─Źek (Prav├Ż blok)
Olga Gr├Âschlov├í (nestran├şk; za ODA), ┼Öeditelka krajsk├ę hygienick├ę stanice
Irena Ondrová (ODS), senátorka
Jan Slez├ík (nestran├şk; za Unii svobody-DEU), p┼Öednosta Okresn├şho ├║┼Öadu ve Zl├şn─Ť
Lud─Ťk Mad─Ťra (Volba pro budoucnost) Miroslav Hol├í┼ł (nez├ívisl├Ż)

Volebn├ş obvod ─Ź. 81 - Uhersk├ę Hradi┼ít─Ť
dosavadn├ş sen├ítor: Jaroslav Pet┼Ö├şk (KDU-─îSL)
kandidáti:
Stanislav Mišák (ČSSD), starosta Otrokovic
Pavel Dohnal (Hnut├ş samospr├ívn├ę Moravy a Slezska)
Josef Vacul├şk (KDU-─îSL), ┼Öeditel Zem─Ťd─Ťlsk├ę agentury v Uhersk├ęm Hradi┼íti
Josef P├í─Ź (nestran├şk; za KS─îM), podnikatel
Kv─Ťtoslav Tichavsk├Ż (ODS), m├şstostarosta Uhersk├ęho Hradi┼ít─Ť
Ladislav ┼áupka (nestran├şk; za ODA), starosta Uhersk├ęho Hradi┼ít─Ť
Ji┼Ö├ş Deml (Sdru┼żen├ş nez├ívisl├Żch), starosta Kunovic


 

NachßzÝte se

v tematickÚm okruhu: TÚmata
na webu: Volby 2002 - podzim
v rubrice: Kandidßtky

DÁLE V RUBRICE


Archiv

RSS  |  MAPA SERVERU  |  KARI╔RA  |  KONTAKTY  |  ENGLISH  (c) 2000 - 2019 ╚eskř rozhlas