Dva nové FM vysílače od 15. srpna. Dvojku a Plus naladíte v Litoměřicích a okolí

Litoměřice - pohled z domu U kalicha jihozápadním směrem, na Katedrálu svatého Štěpána a zvonici - Foto: licence Public Domain, volné dílo,  Karelj

Litoměřice - pohled z domu U kalicha jihozápadním směrem, na Katedrálu svatého Štěpána a zvoniciFoto: licence Public Domain, volné dílo, Karelj

Dva nové vysílače pro město Litoměřice a okolí zajistí místním kvalitní poslech stanic Český rozhlas Dvojka a Český rozhlas Plus na velmi krátkých vlnách, tedy v pásmu FM.

Vysílač pro stanici Dvojka bude spuštěn 15. srpna 2018 ve 13:00 hodin na kmitočtu 100 MHz s výkonem 100 Wattů ERP a pro stanici Plus se stejným výkonem na kmitočtu 92,8 MHz. U obou vysílačů bude použita vertikální polarizace a oba budou spuštěny z lokality Litoměřice – Želetická na základě individuálních oprávnění vydaných Českým telekomunikačním úřadem. 

„Jsme rádi, že se nám podařilo vysílače umístit na výhodnou kótu. Signálem tak pokryjeme nejen samotné Litoměřice, ale i okolní města jako Lovosice, Terezín a Bohušovice nad Ohří,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka. 

Rady posluchačům

Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas