Poradna28. února  2017 v 14:00  

Jarní knižní novinky nabízí romantiku, detektivky a taky práci s vlastními emocemi

Knihy, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Knihy, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Možná jste během zimy už přečetli všechny knížky, na které jste měli zálusk. Do poradny Regionu proto přišla Jitka Křivánková, aby představila jarní knižní novinky.

Na pultech knihkupectví z novinek najdete knihy z žánru detektivek, románů pro ženy, historické romány, dále literaturu pro maminky, které čekají dvojčata nebo čtení o emocích. 

Ženy mají rády více detektivky než romantiku 

Jitka Křivánková proto doporučuje známého autora detektivních příběhů Larse Keplera. Jeho poslední publikace nese název Lovec Králíků. Další novinkou je publikace od britského spisovatele, který žije na Slovensku a jmenuje se Robert Bryndza. Jeho detektivka se jmenuje Dívka v ledu. „Hned po tomto uvedení se stala bestsellerem a nyní se můžeme těšit na volné pokračování Noční lov,“ doporučuje Jitka Křivánková. 

Pro ženy si novinku připravila Barbara Erskinová 

Autorka je proslulá tím, že její příběhy se prolínají z minulosti do současnosti. Nejinak tomu je i v posledním románu Spáčův hrad. Děj je zasazený do 15. až 20. století. Od Barbary Woodové vychází román Země odpoledního slunce. 

Vyrovnat své emoce můžete s Karlem Nešporem 

Známý psychiatr vydal publikaci o tom, jak pracovat se svými emocemi. Jmenuje se Jak být milejší. Zdokonalíte se v sebeovládání, najdete cestu k pohodě nebo jak překonávat hazard. Zajímavé čtení vám může pomoci vyrovnat se a možná najdete i cestu k sebepoznání. 

Autor:  Martin Vašíček
Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: pondělí-pátek 14:00  
 

Nové články v rubrice

 • 23. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Originálním vánočním dárkem je akvárium

  Jaroslav Svoboda se už desítky let věnuje chovu akvarijních rybiček a také se specializuje na prodej potřeb pro domácí mazlíčky. V Poradně Českého rozhlasu Vysočina se vás snažil přesvědčit o tom, že akvárium může být...

   
 • 22. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Moderní jsou Vánoce v severském stylu

  Blíží se advent a Vánoce, tedy období, kdy tuto výjimečnou atmosféru můžeme podpořit dekoracemi a výzdobou. Jak ji udělat vkusně a snadno, přišla do Poradny Českého rozhlasu Vysočina říct květinářka Barbora Konečná.

   
 • 21. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Děti můžete učit lyžovat už od tří let

  Hostem poradny Českého rozhlasu Vysočina byla lyžařská instruktorka Vendula Badalíková. Přinesla několik rad, jak se naučit lyžovat a co k tomu budeme potřebovat.

   

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Srážky: přeháňky, D1-154,1
  ulice U Pískovny, Jihlava, okr. Jihlava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.11.2017 00:00 Do 06.12.2017 23:59, Úplná uzavírka místní komunikace U Pískovny v Jihlavě z důvodu provedení přípojek ...
  D1, km 112.7, ve směru Praha, práce na silnici, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 24.11.2017 08:00 Do 24.11.2017 16:00, údržba stromů a keřů, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace