Poradna13. listopadu  2017 v 09:30  

Kytaru je lépe kupovat v kamenné prodejně, radí odborník

Kytara, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Kytara, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Uvažujete o koupi hudební nástroje pod vánoční stromeček? Na kytary, jejich druhy jsme se v pravidelné poradně na Českém rozhlase Vysočina zeptali prodejce hudebních nástrojů Milana Polreicha.

Před nákupem samotné kytary byste měli vědět, jaký styl hudby chcete hrát, radí Milan Polreich. 

Pokud se chcete věnovat klasické hudbě, nejlepší je zvolit nákup klasické akustické kytary s nylonovými strunami. Vhodná je pro hráče, kteří navštěvují základní uměleckou školu a věnují se především klasickému hraní. 

Pokud navštěvujete kroužek a chcete hrát country, písně k táboráku, je lepší volbou kytara s kovovými strunami tzv. westernová kytara. 

Obecně se akustickým kytarám říká španělské kytary, tzv. španělky. Cenově se základní modely kytar pohybují kolem dvou tisíc korun. „Pro dítě koupíte kytaru pod dva tisíce pro dítě, pro většího hráče nebo dospělého nad dva tisíce.“ 


Amatér by si neměl nikdy pořizovat kytaru přes internet, podotýká Polreich. Kytara totiž patří mezi nástroje, na které je lépe si nejprve zahrát a poradit se s odborně vyškoleným prodavačem. 

Ladička  

„Pro amatéry je to skvělý pomocník,“ říká Milan Polreich s jihlavské prodejny hudebnin. Pokud ještě nevěříte svému uchu, ladičku si pořiďte s nákupem kytary nebo se nebojte zapůjčit si ji v prodejně. Usnadní vám to práci i muzicírování.  

Pořad: Dobré dopoledne  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:00-12:00  
 

Nové články v rubrice

 • 14. listopadu  2017 v 09:30       rubrika: Poradna

  Cukrovku si většinou sami nezjistíme. Nebolí

  Světový den diabetiků připadá na 14. listopad. To se narodil kanadský lékař, chirurg a filozof Frederick Grant Banting - člověk, který se svým spolupracovníkem objevil léčebné účinky inzulinu. Za svou práci dostal Nobelovu...

   
 • 10. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Výslovnost dětí se zhoršuje

  Klinická logopedka Kateřina Trčková byla hostem Poradny Českého rozhlasu Vysočina a řeč byla o tom, jak se v populaci zhoršuje kvalita mluveného projevu a co s tím může každý z nás dělat.

   
 • 9. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  První pomoc, když nemůžete vyjet, jsou tekuté sněhové řetězy

  Už příští týden se mohou teploty po ránu opět dostat pod nulu a řidiče bude čekat škrabání skel. Jaké autodoplňky pomohou našemu autu přečkat zimu a nám zajistí pohodlí i v mrazivých dnech, přišel do Poradny Českého...

   

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  D1, km 165.8, ve směru Praha, porouchané vozidlo, zdržení, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), Od 18.11.2017 17:54 Do 18.11.2017 19:54, odstavené osobní auto, čeká na odtah.
  Od 18.11.2017 17:35 do 19:40; v ulici Okružní v obci Humpolec okres Pelhřimov; nehoda; 3 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 3 x OA bez zranění. Na místě PČR.
  D1, mezi km 154.4 a 146.7, ve směru Praha, práce na silnici, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 09.08.2017 17:00 Do 19.12.2017 23:59, Pozor!, Provoz veden ve dvou provizorních jízdních pruzích při ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace