Poradna9. listopadu  2017 v 09:30  

První pomoc, když nemůžete vyjet, jsou tekuté sněhové řetězy

Auto, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Auto, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Už příští týden se mohou teploty po ránu opět dostat pod nulu a řidiče bude čekat škrabání skel. Jaké autodoplňky pomohou našemu autu přečkat zimu a nám zajistí pohodlí i v mrazivých dnech, přišel do Poradny Českého rozhlasu Vysočina říct Jan Hrůza, který se specializuje na prodej autodoplňků.

Přes zimu při tuhých mrazech můžou zamrzat dveře ke gumovému těsnění. Pak je problém se do auta dostat. Před zimou je proto dobré ošetřit gumové těsnění dveří přípravkem, který je k tomu určený. Zabráníte tím přimrznutí dveří k těsnění, které se často stává, když přes den tající sníh zateče pod dveře a teplota následně klesne.  

Námrazu ze skel pomůže dostat sprej 

Rozmrazovací sprej na skla auta funguje spíše při slabší námraze. „Pokud už je to vrstva velkého ledu, tak tím, že nastříkáte rozmrazovač na sklo, tak se to naředí a postupně směs zase namrzá. Je lepší první vrstvu odmrazit rozmrazovačem a potom použít škrabku,“ říká host. 

Na zimu použijte gumové koberečky 

Jsou lepší hlavně proto, že se z nich dá voda suchým hadrem setřít a nevsakuje se jako do textilních. To má vliv hlavně na vlhkost uvnitř auta, která způsobuje mlžení skel. „Prodávají se ubrousky proti mlžení, ale podmínkou je mít dobře vyčištěné čelní sklo zevnitř,“ říká Jan Hrůza. 

Oceníte tekuté sněhové řetězy 

„Je to sprej, který se nastříká na pneumatiku a hlavně na ledu to funguje parádně. Je to lepivý prostředek, který zabraňuje prokluzu. Sprej stojí od 100 Kč, záleží na množství,“ doporučuje Jan Hrůza. Přípravek pomůže hlavně na zledovatělém povrchu, když se nemůžete hnout z místa. Funguje okamžitě. 

Autor:  Martin Vašíček
Pořad: Dobré dopoledne  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:00-12:00  
 

Nové články v rubrice

 • 14. listopadu  2017 v 09:30       rubrika: Poradna

  Cukrovku si většinou sami nezjistíme. Nebolí

  Světový den diabetiků připadá na 14. listopad. To se narodil kanadský lékař, chirurg a filozof Frederick Grant Banting - člověk, který se svým spolupracovníkem objevil léčebné účinky inzulinu. Za svou práci dostal Nobelovu...

   
 • 13. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Kytaru je lépe kupovat v kamenné prodejně, radí odborník

  Uvažujete o koupi hudební nástroje pod vánoční stromeček? Na kytary, jejich druhy jsme se v pravidelné poradně na Českém rozhlase Vysočina zeptali prodejce hudebních nástrojů Milana Polreicha.

   
 • 10. listopadu  2017 v 09:30     Audio  rubrika: Poradna

  Výslovnost dětí se zhoršuje

  Klinická logopedka Kateřina Trčková byla hostem Poradny Českého rozhlasu Vysočina a řeč byla o tom, jak se v populaci zhoršuje kvalita mluveného projevu a co s tím může každý z nás dělat.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace