Severoitalská městečka jsou ideální pro dovolené rodin s dětmi

27. červenec 2016
Dobré odpoledne

Společně s Chorvatskem je italské pobřeží nejvyhledávanější destinací Čechů pro letní dovolenou. Místo je ale zapotřebí si rezervovat s dostatečným předstihem. „Teď na konci července už je většina míst v Itálii obsazených. Kdo zaváhal, už vybírá s úplného minima,“ řekla na Regionu Martina Lauerová z cestovní kanceláře Kompas Tour.

A kdo by se rozhodl bez rezervace hledat ubytování až na místě, může se spálit. „Na vlastní pěst bych jezdit do Itálie nedoporučovala. V Chorvatsku je situace jiná, ale v Itálii je lepší mít ubytování domluvené dopředu,“ poradila Marina Lauerová.

Okolí Benátek si drží oblíbenost

U Čechů se dál drží v oblibě severní část italského pobřeží poblíž Benátek. „Je to od nás nejlépe dosažitelné a je tam vysoká úroveň služeb v kempech i dalších ubytovacích zařízeních,“ podělila se o zkušenosti Lauerová. „Severoitalská města jsou také velmi dobře vybavená pro rekreaci rodin s dětmi. Bazény a tobogány jsou samozřejmostí,“ dodala.

Západní pobřeží Itálie je členitější

Chorvatsko i Itálie jsou srovnatelné, co se týká délky cesty. „Chorvatská Istrie je nejblíže, ale další místa už jsou srovnatelná. Záleží samozřejmě, jak jižně turisté míří. Typické široké písčité pláže jsou v Itálii na pobřeží Jaderského moře. Na západním pobřeží u Středozemního moře se jedná o skalnatější sestupy do vody a užší pláže. Pobřeží je tam divočejší,“ popsala Lauerová.

Jihu Itálie se říká Karibik Evropy

Itálie má pro návštěvníky bohatou nabídku. Od turistiky v Alpách, široké sítě cyklotras, po pláže, dobré jídlo a historické a přírodní památky. „Zážitkem je určitě návštěva podvodní jeskyně v oblasti Zingaro. Vchod do ní leží dva metry pod hladinou moře. Za vidění stojí také nejvyšší činná sopka Etna nebo vyhaslý Vesuv. A Liparské ostrovy nabízejí třeba pláže s černým pískem nebo bahenní koupele. A kdo chce poznat Itálii, musí navštívit Benátky, Řím a Florencii. Historická města bývají plná lidí od brzkého jara až do zimy,“ vyjmenovala lákadla Itálie Martina Lauerová.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.