MFDF Jihlava 2011 - Festivalové minuty

MFDF Jihlava 2011 - Foto: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava

MFDF Jihlava 2011Foto: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava

15. ročník Mezinárodního festivalu probíhá v těchto dnech v Jihlavě. Český rozhlas Region na něm má svého zpravodaje, který každý den připravuje Festivalové minuty.

Režisér Martin Mareček získal za snímek Pod sluncem tma hned tři ceny - Foto: Daniel Burda

Režisér Martin Mareček získal za snímek Pod sluncem tma hned tři cenyFoto: Daniel Burda

neděle 30. října
Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě oficiálně skončil. Porota včera večer předala ceny těm nejlepším. Přestože se hodnotilo v několika kategoriích, zaznělo mnoho cizích jmen, jeden snímek si budou pamatovat všichni - český režisér Martin Mareček totiž musel na pódium hned třikrát. 

 

MFDF Jihlava 2011: Mareček si došel pro tři ceny

Vložit na svůj web

sobota 29. října
Jihlavský Mezinárodní festival dokumentárních filmů jde do finále. Dnes nás čeká poslední den rozhlasového dokumentu, na večer se chystá závěrečný ceremoniál a zítra už si pustíme posledních několik snímků.  

 

MFDF Jihlava 2011 - FESTIVALOVÉ MINUTY, 5. den

Vložit na svůj web

pátek 28. října
Jihlavský festival dokumentárních filmů si letos posvítil také na politiky. A zájem byl obrovský! Na dokumenty o Vladimíru Špidlovi a mediálním obrazu Jiřího Paroubka přišlo tolik lidí, že mnozí seděli na zemi. Na místo se opět vypravili Dan Burda a Michal Bureš, kteří pro vás připravili další festivalové minuty.
 

 

MFDF Jihlava 2011 - FESTIVALOVÉ MINUTY, 4. den

Vložit na svůj web

Program je nabitý až do půlnoci. Na festivalu se opět dostane jak na filmy, tak na rozhlasové dokumenty - to je letos novinka. Dnes nás čeká například snímek o Petru Hájkovi. 

 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě se nezastaví ani o státním svátku, naopak

Vložit na svůj web

čtvrtek 27. října
Mezinárodní festival dokumentárních filmů v Jihlavě letos není jenom o filmech. Díky spolupráci s Českým rozhlasem vznikla také sekce rozhlasových dokumentů. Jejich poslech začíná právě dnes dopoledne v sále Diod. 

 

MFDF Jihlava 2011 nabídne i rozhlasové dokumenty

Vložit na svůj web

Ve festivalových minutách se ohlédneme například za snímkem Generace Singles, který pojednává o mladých osamělých lidech. 

 

MFDF Jihlava 2011 - FESTIVALOVÉ MINUTY 3. den

Vložit na svůj web

středa 26. října
Jihlavou projeli přední čeští dokumentaristé. Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů uvedli premiéru unikátního snímku, na kterém se podílelo 24 režisérů. Každý z nich ztvárnil ve dvou minutách jednu hodinu všedního dne. 

 

MFDF Jihlava 2011 - FESTIVALOVÉ MINUTY 2. den

Vložit na svůj web

Jihlavský filmový festival dnes přestaví mladé lidi, kteří žijí bez partnera. Jedním z hlavních snímků druhého dne Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů je Generace Singles. Přibližuje celosvětový fenomén osamělého života mladých, nezadaných lidí ve městech. Dnes festival nabízí celkem 13 snímků, do neděle jich ale diváci shlédnou 230. 

úterý 25. října
Festival se koná už po patnácté. Do letošního ročníku se přihlásilo na 2500 snímků, z nichž porota vybrala desetinu. Promítat se bude na několika scénách - v Domě kultury odborů, kině Dukla, divadle Diod, multikině Cinestar nebo ve vybraných jihlavských domácnostech od 25. do 30. října. 

 

MFDF Jihlava 2011 - Festivalové minuty 1. den

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 1. června  2016 v 10:00       rubrika: Doporučujeme

  Ve středu 1. června vysíláme z jihlavské ZOO. Přijďte za námi

  Myslíte, že může být malá opička v rádiu? Ve vysílání Českého rozhlasu Region rozhodně ano. 1. června totiž budeme vysílat z jihlavské ZOO a chovatelé nám slíbili, že přijde i nějaké to zvíře. K tomu spousta zajímavých...

   
 •  FotogalerieAudio

  Horolezec Radek Jaroš na cestě za Korunou světa

  Populární horolezec Radek Jaroš si vytkl další cíl – Korunu světa. V minulosti zdolal všechny osmitisícové vrcholy v Himálajích, teď se pokusí v každém světadílu stejným způsobem vylézt na vrchol nejvyšší hory. Po krátké...

   
 • 5. ledna  2016 v 06:00       rubrika: Doporučujeme

  Staňte se našimi přáteli na Facebooku

  Kromě éteru na frekvencích 87,9FM a 90,1FM s vámi denně komunikujeme také prostřednictvím webu region.rozhlas.cz a sociálního portálu Facebook. Jedná se o největší portál svého druhu na světě, který slouží ke sdílení...

   

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  D1, mezi km 157 a 156.7, ve směru Praha, neprůjezdná zpevněná krajnice (odstavný pruh), práce údržby, Od 31.05.2016 14:45 Do 31.05.2016 20:00, Pozor!, Čištění kanalizace, kontrola kanalizace kamerovým ...
  ulice Lánice, Velká Bíteš, okr. Žďár nad Sázavou, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 01.06.2016 08:00 Do 31.07.2016 23:59, Provoz na silnici I/37 bude veden v jízdním pruhu, ve ...
  silnice II/150, v katastru obce Okrouhlice, část obce Babice, okr. Havlíčkův Brod, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 01.06.2016 08:00 Do 31.08.2016 23:59, Objížďka - obousměrná: silnice II/150, v katastru ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace