Doporučujeme7. září  2017 v 14:47  

FOTO: Městské nádraží v Jihlavě čeká patrně revoluce. Magistrát představil velkolepé plány

Terminál Jihlava, vizualizace - Foto: Statutární město Jihlava

Terminál Jihlava, vizualizaceFoto: Statutární město Jihlava

OBSAHUJE FOTOGALERII! Vlaky, autobusy, městská hromadná doprava a v budoucnu i vysokorychlostní železnice. Tak má podle vizí jihlavské magistrátu vypadat současné městské železniční nádraží. Návrh brněnských architektů počítá i s propojením Havlíčkovy a Jiráskovy ulice.

Celý prostor kolem nádraží má být bezbariérový, počítá se s půjčovnou kol a také dostatečnou kapacitou pro parkování. 

Prvním počinem bude stavba nové nádražní budovy, kterou zaplatí Správa železniční dopravní sítě. „Současný objekt je ve velmi špatném stavu, navíc je nadbytečně velký, bude zde postačovat mnohem menší. Navrhli jsme subtilní lehkou stavbu, která zajistí veškerý servis pro cestující, řidiče i správu nádraží. Zastřešení nástupišť umožní přestup suchou nohou mezi autobusovou a vlakovou dopravou,“ řekl architekt Tomáš Rusín.  

Autobusové nádraží za 100 milionů 

Následným krokem bude stavba autobusového terminálu a kruhového objezdu. „Představa je, že nádražní budova a autobusové nádraží by mohly být v provozu už za dva, tři roky. Jestli se další etapy rozloží do budoucích pěti, deseti nebo dvaceti let, je otázkou politického rozhodnutí,“ dodal náměstek primátora Vratislav Výborný s tím, že město má možnost čerpat až stomilionovou dotaci.  

Autor:  Milan Kopecký
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace