Doporučujeme22. května  2015 v 06:00  

Rádio poslouchejte kdykoli. Stáhněte si vaše oblíbené pořady do mobilů nebo tabletu

Tablet, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Tablet, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Český rozhlas Region nabízí části svého vysílání ke stažení do mobilního telefonu nebo tabletu. Cizím slovem se tato služba nazývá podcast. Samotné slovo podcast je složeninou výrobku společnosti Apple iPOD a anglického slova broadcast = vysílání. Cílem je nabídnout posluchačům oblíbené obsahy vysílání k opakovanému poslechu nebo sdílení se svými přáteli.

Službu podast nabízejí rozhlasové stanice řadu let, ovšem až s masivním rozvojem „chytrých“ telefonů a rozvojem konektivity k celosvětové síti internet se podcast stává masovou záležitostí. Touto cestou můžeme navíc nabídnout pořady v delších stopážích, oblíbené pořady odvysílané v minulosti, popřípadě vlastní dokumentární tvorbu, ke které jsme výhradními vlastníky práv.  

Jak na to? Stačí stáhnout aplikaci 

Posluchačem podcastového audia se může stát každý držitel chytrého mobilního telefonu nebo tabletu s operačními systémy Android, iOS, Windows Mobile, BlackBerry OS apod. Stačí stáhnout odpovídající aplikaci a nastavit, kdy se budou audio soubory stahovat ze stránek Českého rozhlasu Region. 

Poslech není nijak náročný na datovou konektivitu, což je důležitá informace pro ty, kteří nemají od operátora v ceně tarifu data. Aplikaci je možné nastavit na přenos audio souborů pouze ve chvíli, kdy se váš mobilní telefon nebo tablet připojí na dostoupnou WiFi síť.  

Stáhněte si reportáže z vysílání, publicistiku a Radiobazar 

Český rozhlas Region aktuálně nabízí ke stažení Radiobazar (pořad plný inzerátů, který vysíláme každý všední den po 18. hodině), dále reportáže z vysílání (proudové příspěvky z ranního, dopoledního a odpoledního vysílání, reportáže z pořadu Příběhy z Vysočiny) a pak také publicistický pořad Narovinu, kde půl hodinu před nedělním polednem probíráme témata, která vás zajímají. Prostřednictvím podcastu můžete poslouchat i rozhovory s hosty Dobrého dopoledne a Dobrého odpoledne

Podcast, Český rozhlas Region - Foto: Milan Kopecký

Autor:  Milan Kopecký

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace