Doporučujeme21. září  2016 v 06:00  

Rozhodněte o nejkrásnější knize Vysočiny

Kniha, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Kniha, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Český rozhlas Vysočina je partnerem soutěže O nejkrásnější knihu, kterou vyhlašuje Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě. O vaši přízeň se letos uchází celkem 15 titulů. Jsou to knihy spjaté svým obsahem či autorem s Vysočinou. Vítěze vyhlásí v rámci Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě na slavnostním galavečeru 20. října 2017 ve 20:00 hodin v sále Staré radnice. Hlasování probíhá do 18. října 2017 do 14. hodiny.

Vyberte z následující nabídky a pošlete knize svůj hlas. Můžete vyplnit jednoduchý formulář a zúčastnit se tak soutěže hlasujících o drobné ceny. V hlasování platí jisté omezení, z každého počítače (resp. IP adresy) je možné hlasovat 1x za hodinu. 

Vítěz ankety získá od Českého rozhlasu Vysočina prostor ve vysílání k propagaci své knihy a nakladatelství. 

Podrobný popis zúčastněných publikací najdete níže. 

HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO! 

1. Stamicové
Bastlová, Jitka
Nakladatelství Petrkov 

Kniha věnovaná německobrodskému rodu Stamiců. 

2. Epigramy
Havlíček-Borovský, Karel
Okrašlovací spolek Budoucnost 

Kompletní svazek epigramů literáta, novináře a překladatele Karla Havlíčka Borovského. 

3. 300 let poutí do Netína (1714-2014)
Mrňa, Jaroslav
Nakladatelství Sypták 

Publikace mapuje třistaletou tradici pouti v Netíně od jejího počátku do současnosti. 

4. Posvátná místa královského města Pelhřimova
Peltan, Václav
Matice Křemešnická 

Publikace přibližuje historii, podobu a význam města Pelhřimova, především pak jeho hlavního městského kostela - děkanského chrámu svatého Bartoloměje. 

5. Procházka Pelhřimovem na pohlednicích 1897-1980. Vnitřní město
Čech, Rostislav
Nová tiskárna Pelhřimov 

Více než 400 pohlednic, ze kterých je sestavena komentovaná procházka okolo města Pelhřimov a vnitřním městem v letech 1897 - 1980. 

6. Zlatonosná říčka Brtnice
Diviš, Ladislav
Ladislav Diviš 

V knize je zachycena jedinečnost říčky Brtnice s jejími přítoky a rybníky. Kniha nás seznámí s jednotlivými obcemi v povodí toku, s architekturou, pověstmi i osobnostmi oblasti. 

7. Šlápoty
Čáslavský, Jiří
Jiří Čáslavský 

Vzpomínková kniha Jiřího Čáslavského, bratra Karla Čáslavského, populárního filmového historika. Jiří Čáslavský neodmyslitelně patří k Havlíčkovu Brodu již několik desetiletí. 

8. Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku
Kamp, Michal
Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod 

Kniha obsahuje krátké shrnutí vývoje květnových dní roku 1945 v okrese Havlíčkův Brod a celkem 627 dobových fotografií. Obsah každé z nich autor podrobil pečlivé analýze a doplnil snímky odborným komentářem o zobrazených událostech, dobové technice či osobnostech. 

9. Telč v průběhu staletí
Indrová, Martina – Tobiášková, Irena
Národní památkový ústav – územní odborné pracoviště v Telči 

Katalog k výstavě Telč v průběhu staletí je jedním z výstupů projektu „Kulturní krajina jako prostor pro společenskou reprezentaci a relaxaci vybraných aristokratických rodů v období od 17. do počátku 20. století“, jehož výsledky přispěly k detailnějšímu poznání vzniku, vývoje, formy a funkce kulturní krajiny vytvořené na území vybraných aristokratických panství. Cílem autorů výstavy a katalogu je představit panství Telč, které bylo v průběhu staletí drženo čtyřmi šlechtickými rody. 

10. Básně 2005-2013
Těsnohlídek, Jan
Městská knihovna Polička 

Souborné vydání sbírek Násilí bez předsudků, Rakovina a Ještě je co ztratit nabízí ucelený pohled na počáteční tvůrčí období jednoho z nejvýraznějších básníků současné generace. 

11. Zmizelé Nové Město na Moravě
Kolektiv autorů
Horácké muzeum
 
 

Publikace je souborem statí věnovaných jednotlivým ulicím Nového Města na Moravě. Vychází ze seriálu článků publikovaných ve zpravodaji Novoměstsko. 

12. Vzpomínky na Cyrila Musila
Zelená Křížová, Helena
Horácké muzeum
 
 

Kniha vzpomínek na vynikajícího lyžařského závodníka Cyrila Musila. 

13. Petrkov – čas po odletu vlaštovek
Kunc, Vladimír. – Sochora, Milan
Fotoateliér Video-Foto-Kunc
 
 

Obrazová publikace s autorskými fotografiemi Ing. Vladimíra Kunce z obce Petrkov a rodného domu bratří Reynkových. Kniha je doplněna básněmi Milana Sochory. 

14. Zmizelý Havlíčkův Brod 3
Kunc, Vladimír – Tajovský, Miloš
Fotoateliér Video-Foto-Kunc
 
 

Publikace zachycuje na zajímavých a málo zveřejňovaných snímcích proměny města. Zaměřena je tentokrát především na lokality kolem toku řeky Sázavy, proměny Ostrova, Žižkova, Perknova a škrobáren Amylon. 

15. Dětství není jen tak
Benešová, Dagmar
Šuplík
 
 

Příběh nás s humorem a nostalgií vrací do doby školní docházky za minulého režimu. 

Autor:  Milan Kopecký

Nové články v rubrice

 • Bystřice nad Pernštejnem: Máme pokryto!

  Vysílání Českého rozhlasu Vysočina můžete nově poslouchat kvalitně a bez rušení v Bystřici nad Pernštejnem. V ulici zvané Voldán máme vysílač s frekvencí 96,5 FM. Vysíláme tam pro město Bystřice a nejbližší okolí.

   
 • 28. února  2018 v 09:30     Audio  rubrika: Doporučujeme

  Koupíte-li si cibule květin, pečlivě je ochraňte před mrazem

  I když jsou teploty hluboko pod bodem mrazu, zahradníci a především zahradnice, které se radují z pěstování všebarevných květin, už se chystají na svou sezónu. Je doba, kdy se nakupují různé cibule rostlin, které v...

   
 • 16. února  2018 v 09:30     Audio  rubrika: Doporučujeme

  S virózou k lékaři nemusíte. Hlavně ji vyležte v posteli

  Na Vysočině právě řádí chřipka a některá zdravotnická zařízení zůstávají pro veřejnost uzavřená. Lidé chřipku často podceňují, v lékárně si koupí volně prodejné léky a někdy je dokonce kombinují. Co nám v takovém případě...

   

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  ulice Švabinského, Třebíč, okr. Třebíč, zúžené jízdní pruhy, práce na inženýrských sítích, Od 02.04.2018 07:00 Do 07.04.2018 20:00, výkopové práce (vodovodní přípojka) - uzavírka chodníku a dopravní ...
  silnice II/129, v katastru obce Želiv, okr. Pelhřimov, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 21.03.2018 07:00 Do 30.04.2018 23:59, Částečná uzavírka silnice II/129 v km 25,860 – 25,935. ...
  silnice I/38, v katastru obce Jihlava, okr. Jihlava, práce na údržbě mostu, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 03.04.2018 00:00 Do 30.09.2018 23:59, Částečná uzavírka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace