VIDEO: Michal z Měřína bojuje se svými tuky chůzí. Zavedl nás k bobří hrázi

Michal, krotitel tuků z Měřína, v brýlích Dáši Kubíkové - Foto: Milan Kopecký

Michal, krotitel tuků z Měřína, v brýlích Dáši KubíkovéFoto: Milan Kopecký

Pan Michal, jeden z našich rozhlasových krotitelů tuků, se snaží bojovat se svou hmotností především chůzí. Má za sebou lékařský zákrok, při kterém mu odstranili krevní sraženinu. Může tedy opatrně provádět více pohybových aktivit. Pravidelně se prochází kolem bobřích hrází poblíž dálnice D1.

„Přivedl jsem vás k bobří hrázi u Měřína. Je to naše pozorovatelna, s malým Ríšou sem chodíme. Koukáme, jak bobr staví hráze, vysvětluju mu tady, jak to v té přírodě chodí,“ říká pan Michal.  

Cesta kolem bobřích hrází, kolem rybníka až k dálnici D1 měří něco přes kilometr. „Chůze je vlastně jediná aktivita, kterou teď mohu dělat, takže chození, chození a chození. A co mi způsobuje? Zatím mi způsobuje křeče, protože na to nejsem zvyklý. Ale mám lepší náladu, je to dobré,“ směje se.  

„Je tam určitý pokles, mám asi čtyři kila dole. Nastartujeme ale a ten pokles by mohl být výraznější.“  

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Od 17.10.2017 13:30 do 14:30; D1 - 155.4-149.2km na trase Říkovice - Praha; tvorba kolon vozidel v úseku 6 km
  Od 17.10.2017 13:30 do 14:30; D1 - 149.2km na trase Říkovice - Praha; silnice uzavřena, nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; 2 x NA bez zranění. Na místě PČR.
  Od 17.10.2017 12:50 do 13:50; v ulici Náhorní v obci Jihlava; nehoda; neprůjezdný pruh, 2 havarovaná vozidla; kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem; Traktor x OA bez zranění. Na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace