Dobroty14. července  2017 v 06:00  

Grilovaný hermelín

Grilovaný hermelín s brusinkami - Foto: Stanislava Brádlová

Grilovaný hermelín s brusinkamiFoto: Stanislava Brádlová

Když náš milý kolega Jarda Hypochondr mluví o jídle, tak si raději pohlídejte, abyste právě neměli hlad. Co se vám totiž začne v tu chvíli dít s chuťovými buňkami, to stojí za to, však si to vzápětí vyzkoušíte sami. Jarda je vynikající při práci s grilem a umí ogrilovat všechno. A jak sám řekl, maso griluje každý, takže my si dnes společně dáme grilovaný sýr.

Není to vůbec nic složitého, potřebujeme jen trochu oleje a grilovacího koření a samotný alobal. Neberte na to takový ten obal od plísňového sýru.  

1 plísňový sýr
lžička oleje
grilovací koření
brusinky 

„Hermelín položím na samotný alobal, kápnu na alobal olej, položím na něj sýr, rozmažu, otočím a zase rozmažu. Potom posypu grilovacím kořením z jedné strany, otočím a znovu posypu z druhé strany,“ vysvětluje Jarda jednoduchý recept. Zabalený sýr se ogriluje deset až patnáct minut z jedné strany a stejnou dobu z druhé strany. 

Čtěte také: Rozdáváme grily. Stačí pozorně poslouchat naše vysílání

Tmavý sýr změkne a po ogrilování se bude pěkně roztékat. Smíchejte ho s brusinkami a uvidíte, jak moc si pochutnáte! „Až takhle ochutnáte hermelín, tak už ho jinak jíst nebudete,“ tvrdí moderátor a zpěvák Jarda Hypochondr.  

Pořad: Dobré dopoledne  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:00-12:00  
 

Nové články v rubrice

 • 24. listopadu  2017 v 06:00       rubrika: Dobroty

  Domácí bruselská paštika

  Pokud čekáte o víkendu návštěvu, něco slavíte, nebo si jenom chcete vyzkoušet slavnostnější pohoštění či předkrm na dobu, až se vám to bude hodit, poslechněte si recept na domácí bruselskou paštiku. Je s ní sice trochu...

   
 • 23. listopadu  2017 v 06:00       rubrika: Dobroty

  Vylepšený sacher dort

  Jestli se chcete naučit upéct dobrý dort, poradí studentka střední školy gastronomické ze Žďáru Karolína Švárová, která se svými dorty už slavila nejeden úspěch na soutěžích. A co jí jde?

   
 • 21. listopadu  2017 v 06:00       rubrika: Dobroty

  Krkovice s brambory ve smetaně

  Recept na dnešní dobrotu jsem už kdysi dávno znala, ale úspěšně zapomněla. Až mě letos pozvala kamarádka v Ostravě na oběd a já jsem si vybavila, jak úžasně dobré a jednoduché jídlo to je. Mluvím o takovém tom eintopfu...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace