Praděda, děda, strejda a já su taky bednář, říká Miroslav Vrtěna

Miroslav Vrtěna vyrábí sudy - Foto: Tamara Pecková

Miroslav Vrtěna vyrábí sudyFoto: Tamara Pecková

Pro někoho zapomenuté řemeslo – bednář. Nevyrábí ani tak bedny, jako spíš sudy. Sudy na víno a pivo. Miroslav Vrtněna se narodil do bednářské rodiny. Jeho syn je už v uvozovkách jen truhlář, protože poslední vyučený bednář vyšel z české školy v roce 1988.

Nezbývá tedy nic jiného, než řemeslo odkoukat od starších, zkušenějších. „U nás je to rodinná tradice. To se musí rovnat dřevo, přinášet. A postupně se člověk vypracuje,“ říká s úsměvem Miroslav Vrtěna. Sudy z akátu a dubu vyrábí v současné době v České republice asi sedm řemeslníků.  

Dřevo obsahuje třísloviny, kterou potřebuje ke zrání víno a whisky. Nejlepší prý je dub z hor nebo z Vysočiny. „Není řídký,“ vysvětluje mistr Vrtěna. „Po vyschnutí se začne krácením, profilováním, pak se to frézuje. Po sesazení se hodinu vaří, aby dřevo změklo. A pak už se jen tluče, tluče a tluče,“ popisuje jednotlivé části výroby pan Miroslav.  

Dřevo dnes nahrazuje plast nebo kov, při výrobě vína nebo whisky je ale dřevo nezbytné.  

 

Bednářské řemeslo je na ústupu, v ČR je jen sedm aktivních bednářů. Přitom sudy na zrání vína nebo whisky jsou potřeba stále

Vložit na svůj web

Pořad: Příběhy z Vysočiny  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: pondělí - pátek 14:30  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace