Zprávy12. února  2018 v 21:40  

Dvěma stovkám psů z množírny z Kamenice nad Lipou chybí mimo jiné dobrovolníci na venčení

Pes, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Pes, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

Přes dvě stovky psů z množírny v Kamenici nad Lipou našly nové útočiště v útulcích a azylových domech po celé republice. Jejich opatrovníci doufají, že dočasné útočiště. Věří, že se najde dostatek zodpovědných lidí, kteří si zubožená zvířata vezmou do své domácí péče. Aktuálně ale azylům a útulkům chybí dobrovolníci na venčení a řada věcí, krmení a chovatelských potřeb.

Koordinaci adopce psů má na starosti Iva Raisová z útulku v Častoníně na Pelhřimovsku. Sama by potřebovala především ochotné jedince k venčení. 

„Já než to všechno vyvenčím, tak je tři čtvrtě dne pryč a nestíhám tu související administrativu. Je jí strašně moc – zpracování veterinárních zpráv apod. Když mi někdo pomůže vyvenčit nějaké pejsky, tak tu půlhodinu mohu věnovat Kamenici,“ řekla Českému rozhlasu Raisová. 

Skupina na sociálních sítích 

Na sociální síti Facebook vznikla skupina s názvem Kauza Vysočina – pomoc pejskům nejen z Kamenice. Mimo jiné jsou v ní organizovaní lidé, kteří se o psy z Kamenice nad Lipou starají. 

K dispozici je seznam věcí, které chovatelé potřebují. 

Kupříkladu Azyl Dej pac v Pelhřimově, který se stará o 20 psů, potřebuje úklidové prostředky, savé podložky a pipety. Uvádí i transparentní účet. 

K seznamu je možné se dostat i bez aktivního účtu na sociální síti Facebook. 

Autor:  Olga Štrejbarová, Daniel Zach, Milan Kopecký
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace