Zprávy5. října  2017 v 05:00  

Humpolec má největší pomalovanou halu v Česku. Je v průmyslové zóně u dálnice D1

Ozdobená průmyslová hala, Humpolec - Foto: Daniel Zach

Ozdobená průmyslová hala, HumpolecFoto: Daniel Zach

V Humpolci umělci dokončují výzdobu průmyslové haly. Ta stojí v zóně CT Park u dálnice D1 a její stěny pokrývají abstraktní motivy inspirované rostlinami. Podle belgického výtvarníka, který si říká Dzia, malba vydrží i nepříznivé počasí.

Hala už je pokrytá téměř celá, zbývá malý kousek. Po žebřících a na výsuvných plošinách se pohybuje celkem osm umělců. Používají barvu v klasických sprejích. 

„Sprej je velmi agresivní, vydrží hodně dlouho. I barvy budou výrazné, klidně pět nebo deset let,“ řekl Českému rozhlasu belgický výtvarník Dzia. 

Kolik spotřebuje ampulí s barvou, spočítané nemá, myslí, že tisíce. „S jednou plechovkou vystačíte asi na jeden až dva metry čtverečné. Tady máme prostor 150 metrů široký na 12 metrů výšky,“ vypočítává. 

Inspiraci pro nákresy bral výtvarník v přírodě – z rostlin, hub a stromů. „Poskládal jsem je do takového abstraktního vzorce. Hodně lidí v tom ale vidí oči nebo hejna ptáků. Je to hodně možností a to se mi líbí.“  

Ozdobená průmyslová hala, Humpolec - Foto: Daniel Zach

Autor:  Daniel Zach, Milan Kopecký
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Stav vozovky: nebezpečí námrazy, Štěměchy
  D1 - 124.6km na trase Praha - Říkovice, požár vozidla, uzavřeno, Od 18.01.2018 04:50 Do 18.01.2018 08:00, požár vozidla; neprůjezdný pravý jízdní pruh; zpevněná krajnice uzavřena; hořící kamion.
  Od 18.1.2018 03:05 do 06:05; D1 - 117.3km na trase Říkovice - Praha; porouchané vozidlo, zdržení; neprůjezdný levý jízdní pruh; odstavený kamion.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace