Zprávy14. listopadu  2017 v 18:00  

Ježíškova vnoučata už splnila skoro 3 tisíce přání osamělých a starých lidí

Senioři, ilustrační foto - Foto: Milan Kopecký

Senioři, ilustrační fotoFoto: Milan Kopecký

V pondělí ve 13.11 spustil Český rozhlas projekt Ježíškova vnoučata. Jeho cílem je splnit sny osamělým seniorům. A v úterý ráno vy dárci plníte už téměř všechna přání, která se na stránkách www.jeziskovavnoucta.cz zatím sešla.

V úterý ráno je z necelých tří tisíc přání k dispozici už pouhých 145. Osmdesátiletá Marta si například přeje opravu rámů obrazů jejího manžela, pětaosmdesátiletý Zdeněk by se rád projel poštovním autem a senioři z Luhačovic by chtěli, aby k nim na Silvestra přijela živá hudba. 

Některá přání jsou ale hůře splnitelná. Například čtyřiadevadesátiletý Jaroslav by chtěl nové nohy, nebo sedmadevadesátiletá Božena by chtěla být mladší. 

K mání jsou ještě přání, která stojí víc peněz. Mnoho seniorů si přeje invalidní vozík nebo televizi. Další by se rádi podívali k moři nebo do lázní. 

Projekt Ježíškova vnoučata, ale zdaleka nekončí. Vyzýváme všechny domovy seniorů, aby navštívili stránky www.jeziskovavnoucata.cz a jednoduše se přihlásili a vložili přání a sny svých klientů. 

„Výzva směřuje k domovům pro seniory, dalším státním, nestátním, soukromým zařízením, které se starají o seniory, kteří nikoho nemají. Protože zájem je obrovský, tak by byla velká škoda téhle šance nevyužít, protože to nic nestojí,“ řekl vedoucí projektu Martin Ondráček. 

Přání je možné plnit hned, na nic nečekat. Udělala to například Adéla Vejvodová, která koupila stolní fotbálek panu Lubomírovi z Holic. Nebo devadesátiletý Otto z Klatov už dostal nový mobil od Tomáše Martinky. 

Související weby

Ježíškova vnoučata

Autor:  Marcela Hálová  (mkr)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Vysočina
Čas vysílání: 8:00, 9:00 ...  
 

Nové články v rubrice

Pište, ptejte se

Pošlete svůj dotaz nebo námět
přímo do vysílacího studia.

Kraj Vysočina
  Srážky: sněžení, D1-154,1
  silnice III/03814, Havlíčkův Brod, okr. Havlíčkův Brod, most uzavřen, Od 16.01.2018 07:00 Do 15.01.2019 23:59, Uzavírka mostu ev.č. 03814-1 z důvodu jeho havarijního stavu., Vydal: Městský úřad Havlíčkův ...
  silnice II/390, v katastru obce Ruda, část obce Lhotka, okr. Žďár nad Sázavou, uzavřeno, Od 05.04.2017 00:00 Do 10.02.2018 23:59, Silnice č. II/390 bude uzavřena v místě jejího nadjezdu nad dálnicí D1 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace